Hitachi Group Global Network Global Kosovo & Macedonia (Shqip)
Select Country/Region
Hitachi në Evropë Televizionet

75HL7100

 • UHD 4K
 • Dolby Vision HDR
 • SmarTVue
 • 4 HDMI, 2USB
Features specifikimet mbështetje
DORACAKU & DOKUMENTIMI - PDF CARD

Klikoni dhe shkarkoni skedarin e Udhëzimeve të Operacionit si PDF.

DOSJA PDF
DORACAKU & DOKUMENTIMI - IB

Klikoni dhe shkarkoni skedarin e Udhëzimeve të Operacionit si PDF.

DOSJA PDF
75HL7100 Energy Label

Klikoni dhe shkarkoni skedarin e Udhëzimeve të Operacionit si PDF.

DOSJA PDF
Dolby Vision

Dolby Vision kombinon ngjyra interesante, kontrast dhe ndriçim për ta kthyer përvojën tuaj të shikimit televiziv në argëtim.

ME / MC

Me teknologjinë balancuese të lëvizjes, shijoni shikimin e pandërprerë të televizionit pa humbur imazhin

Gamë të gjerë të ngjyrave

Me këtë funksion që ripërcakton ngjyrat, nuk do të humbisni asnjë detaj duke shikuar

UHD 4K

Me ULTRA HD 4K me një numër të madh pixelesh, ju jeni një hap më afër realitetit

HITACHI Karakteristika të zgjuara

Smartavue Remote

Hitachi SmarTVue distanca ofron një mënyrë më konfuze, të përshtatshme dhe të përmirësuar për të kontrolluar televizorin tuaj të zgjuar

Share SmarTVue

Pa pagesë bibliotekën tuaj të medias nga kufijtë e kompjuterit tuaj me Hitachi Media Browser

Sound Master Pro

Dialogë të qartë në ekran me altoparlantë të veçantë dhe tingull më të mirë të basit me subwoofer të brendshëm

Foto Master Ultimate

Gëzoni imazhe të vërteta dhe autentike me ngjyra të vërteta që ndjellin emocionet në çdo skenë me teknologjinë Gamut të gjerë të ngjyrave

Super Rezolucion

Algorithm për të zgjidhur objekte të rezolucion të ulët video upscaling.

Micro Dimming

Algoritmi për kontrast më të mirë dhe cilësi të gjallë të figurës. Kjo sigurohet nga analiza e thellë e secilit piksel, realizimi i rajoneve të errëta dhe të ndritshme dhe aplikimi i dritës së pasme të veçantë.

 • Tuner / Broadcasting
  • Tuner dyfishtë
   No
  • UHD nga Satellite
   Yes
  • HEVC (H.265) Dekoder
   Yes
  • Hybrid Log Gamma (HLG)
   Yes
  • Udhëzuesi elektronik i programit (EPG)
   Yes
  • Kërko Auto
   Yes
  • Kapaciteti i ruajtjes së programit (Analog)
   200
  • Kapaciteti i ruajtjes së programit (Digital S / S2)
   10000
  • Kapaciteti i ruajtjes së programit (Digital T / T2 / C)
   800
  • Hyrja e antenës
   Yes
  • Freesat
   No
 • ekran
  • Madhësia e ekranit
   75"
  • zgjidhje
   3840x2160
 • Karakteristikat kryesore
  • Smart TV
   Yes
  • Lloji i procesorit
   QUAD CORE
  • TV-DVD Combi
   No
 • video
  • Gamë të gjerë të ngjyrave
   Yes
  • HDR
   HDR10+DOLBY VISION
  • UHD Upscaler
   Yes
  • Modalitetet e fotos
   Dynamic, Game,Sports, Cinema, Natural, User
  • MEMC
   Yes
 • Lidhjet
  • HDMI
   4 HDMI
  • USB
   2 USB
  • SCART
   Via RCA
  • VGA (PC në - D-Sub15)
   Yes
  • CI +
   CI+
  • Komponenti (YPbPr) në
   VIA PC INPUT
  • Përbërë Video / Audio në
   Yes
  • Dalja e audios digjitale
   OPTIC OUT
  • Ethernet
   Yes
  • Kufje jashtë
   No
 • tingull
  • Fuqia e daljes audio (RMS)
   2x12W RMS(%10 THD)
  • DTS Decoder
   DTS TruSurround+DTS HD
  • Subwoofer i brendshëm
   INTERNAL SUBWOOFER
  • Lloji i kryetarit
   DOWNFIRING SPEAKER
  • barazues
   5 band
  • Ger (500) stereo NICAM
   Default
 • Tiparet e Smart TV
  • HbbTV
   HbbTV
  • Shfletues uebi
   Yes
  • Netflix
   Yes
  • Netflix 4K
   Yes
  • YouTube
   Yes
  • Youtube 4K
   Yes
  • Freeview Play
   No
  • WLAN e brendshme
   YES(INTERNAL)
  • Bluetooth
   Yes
  • AVS
   YES(AVS)
  • Mirrorimi i ekranit (Miracast)
   Yes
  • Aplikimi për Udhëzuesin Smart
   Yes
  • Aplikimi Smart Remote
   Yes
 • Features
  • Media Player
   Yes
  • Regjistrimi USB (PVR gati)
   Yes
  • Lista e Kanaleve Klonimi USB
   Yes
  • HDMI ARC
   Yes
  • HDMI CEC
   Yes
  • MHL nëpërmjet HDMI (Link HD Mobile)
   No
  • Teletext
   Yes
  • Mbyllja e fëmijëve
   Yes
  • NTSC Playback
   Yes
  • Modaliteti bazë i hotelit
   BASIC HOTEL MODE
  • Gjuhët e menysë
   English, German, French, Danish, Finnish, Norwegia, Italian, Spanish
 • Fuqia / Energjisë
  • Konsumi i Energjisë në Standby
   0,5W
  • Tensioni i punës - Frekuenca
   220-240V AC 50Hz
  • Lumenjimi%
   0,72
  • Plumbi (mg)
   0
  • Merkuri (mg)
   0
  • 12V TV (TV celular)
   No
 • mekanikë
  • Dimensionet në kutinë (mm)
   1948X210X1170
  • Pesha bruto (gr)
   47900
  • Pesha neto (gr)
   37300
  • VESA (mur i montuar) WxH
   M8 600X400
 • aksesorë
  • Remote Control
   Yes
  • Bateria e Kontrollit të Largët
   Yes
  • Kontroll i vogël në distancë
   No
 • Klikoni dhe shkarkoni skedarin e Udhëzimeve të Operacionit si PDF.