Hitachi Group Global Network Global Kosovo & Macedonia (Shqip)
Select Country/Region
Hitachi në Evropë Televizionet

65HAL7150

 • UHD 4K
 • Dolby Vision HDR
 • Android TV
 • 4 HDMI, 2USB
Features specifikimet mbështetje
DORACAKU & DOKUMENTIMI - PDF CARD

Klikoni dhe shkarkoni skedarin e Udhëzimeve të Operacionit si PDF.

DOSJA PDF
DORACAKU & DOKUMENTIMI - IB

Klikoni dhe shkarkoni skedarin e Udhëzimeve të Operacionit si PDF.

DOSJA PDF
65HAL7150 Energy Label

Klikoni dhe shkarkoni skedarin e Udhëzimeve të Operacionit si PDF.

DOSJA PDF
Dolby Vision

Dolby Vision kombinon ngjyra interesante, kontrast dhe ndriçim për ta kthyer përvojën tuaj të shikimit televiziv në argëtim.

Gamë të gjerë të ngjyrave

Me këtë funksion që ripërcakton ngjyrat, nuk do të humbisni asnjë detaj duke shikuar

UHD 4K

Me ULTRA HD 4K me një numër të madh pixelesh, ju jeni një hap më afër realitetit

Android TV

Eksploroni mijëra filma, shfaqje, lojëra dhe merrni përgjigje për pyetjet tuaja në ekranin e madh Me Android TV

HITACHI Karakteristika të zgjuara

Foto Master Ultimate

Gëzoni imazhe të vërteta dhe autentike me ngjyra të vërteta që ndjellin emocionet në çdo skenë me teknologjinë Gamut të gjerë të ngjyrave

Google Play Movies

Google Play Movies e bën gjetjen dhe shikimin e filmave dhe shfaqjeve TELEVIZIVE më të lehtë se kurrë.

Super Rezolucion

Algorithm për të zgjidhur objekte të rezolucion të ulët video upscaling.

Micro Dimming

Algoritmi për kontrast më të mirë dhe cilësi të gjallë të figurës. Kjo sigurohet nga analiza e thellë e secilit piksel, realizimi i rajoneve të errëta dhe të ndritshme dhe aplikimi i dritës së pasme të veçantë.

ChromeCast Built in

Chromecast built-in është një teknologji që ju lejon të transmetoni argëtimin dhe aplikacionet tuaja të preferuara nga telefoni, tableti ose laptopi juaj menjëherë NË TELEVIZORIN tuaj

 • Tuner / Broadcasting
  • Tipi i Tunerit
   DVB-T2/C/S2
  • Tuner dyfishtë
   jo
  • UHD nga Satellite
   PO
  • HEVC (H.265) Dekoder
   PO
  • Hybrid Log Gamma (HLG)
   PO
  • Freesat
   jo
  • Udhëzuesi elektronik i programit (EPG)
   PO
  • Kërko Auto
   PO
  • Kapaciteti i ruajtjes së programit (Analog)
   200
  • Kapaciteti i ruajtjes së programit (Digital S / S2)
   10000
  • Kapaciteti i ruajtjes së programit (Digital T / T2 / C)
   800
  • Hyrja e antenës
   PO
 • ekran
  • Madhësia e ekranit
   65"
  • zgjidhje
   3840x2160
 • Karakteristikat kryesore
  • Smart TV
   PO
  • Lloji i procesorit
   QUAD CORE
  • TV-DVD Combi
   jo
 • video
  • Gamë të gjerë të ngjyrave
   PO
  • HDR
   HDR10+DOLBY VISION
  • MEMC
   jo
  • UHD Upscaler
   PO
  • Modalitetet e fotos
   Dynamic, Game,Sports, Cinema, Natural, User
 • Lidhjet
  • Komponenti (YPbPr) në
   VIA PC INPUT
  • Përbërë Video / Audio në
   Yes
  • Dalja e audios digjitale
   OPTIC OUT
  • Ethernet
   Yes
  • Kufje jashtë
   Default
  • HDMI
   4 HDMI
  • USB
   2 USB
  • SCART
   Via RCA
  • VGA (PC në - D-Sub15)
   PO
  • CI +
   PO
  • Komponenti (YPbPr) në
   VIA PC INPUT
  • Përbërë Video / Audio në
   PO
  • Dalja e audios digjitale
   OPTIC OUT
  • Ethernet
   PO
  • Kufje jashtë
   Default
 • tingull
  • Fuqia e daljes audio (RMS)
   2x12W
  • DTS Decoder
   DTS HD
  • Subwoofer i brendshëm
   No
  • Lloji i kryetarit
   DOWNFIRING SPEAKER
  • barazues
   5 band
  • Ger (500) stereo NICAM
   Default
  • Fuqia e daljes audio (RMS)
   2x12W
  • DTS Decoder
   DTS HD
  • Subwoofer i brendshëm
   jo
  • Lloji i kryetarit
   DOWNFIRING SPEAKER
  • barazues
   5 band
  • Ger (500) stereo NICAM
   Default
 • Tiparet e Smart TV
  • HbbTV
   Yes
  • Netflix
   Yes
  • Netflix 4K
   Yes
  • YouTube
   Yes
  • Youtube 4K
   Yes
  • Freeview Play
   No
  • WLAN e brendshme
   PO(INTERNAL)
  • Bluetooth
   PO
  • AVS
   jo
  • Mirrorimi i ekranit (Miracast)
   GOOGLE CAST
  • Aplikimi për Udhëzuesin Smart
   PO
  • Aplikimi Smart Remote
   PO
  • HbbTV
   PO
  • Netflix
   PO
  • Netflix 4K
   PO
  • YouTube
   PO
  • Youtube 4K
   PO
  • Freeview Play
   jo
 • Features
  • Media Player
   PO
  • Regjistrimi USB (PVR gati)
   PO
  • Lista e Kanaleve Klonimi USB
   jo
  • HDMI ARC
   PO
  • HDMI CEC
   PO
  • MHL nëpërmjet HDMI (Link HD Mobile)
   jo
  • Teletext
   PO
  • Mbyllja e fëmijëve
   PO
  • NTSC Playback
   PO
  • Gjuhët e menysë
   English, German, French, Danish, Finnish, jorwegia, Italian, Spanish
 • Fuqia / Energjisë
  • Konsumi i Energjisë në Standby
   0,5W(ST-BY)
  • Tensioni i punës - Frekuenca
   220-240V AC 50Hz
  • Lumenjimi%
   72%
  • Plumbi (mg)
   0
  • Merkuri (mg)
   0
  • 12V TV (TV celular)
   jo
 • mekanikë
  • Dimensionet me Stand (mm)
   1620X165X995
  • Pesha bruto (gr)
   36,890
  • Pesha neto (gr)
   30,240
  • VESA (mur i montuar) WxH
   M6 400X400
 • aksesorë
  • Remote Control
   PO
  • Bateria e Kontrollit të Largët
   PO
  • Kontroll i vogël në distancë
   jo
 • Klikoni dhe shkarkoni skedarin e Udhëzimeve të Operacionit si PDF.