Hitachi Group Global Network Global Kosovo & Macedonia (Shqip)
Select Country/Region
Hitachi në Evropë Televizionet

58HK5305

 • 4K Ultra HD
 • Dolby Vision HDR
 • 3 HDMI, 1 USB
 • Netflix, Youtube, Prime Video
Features specifikimet mbështetje
DORACAKU & DOKUMENTIMI - PDF CARD

Klikoni dhe shkarkoni skedarin e Udhëzimeve të Operacionit si PDF.

DOSJA PDF
DORACAKU & DOKUMENTIMI - IB

Klikoni dhe shkarkoni skedarin e Udhëzimeve të Operacionit si PDF.

DOSJA PDF
58HK5305 Energy Label

Klikoni dhe shkarkoni skedarin e Udhëzimeve të Operacionit si PDF.

DOSJA PDF
4K HDR Immersive

Hitachi UHD TV ofron një përvojë fantastike shikimi me fotografi më të mprehta dhe më shumëngjyrëshe falë numrit më të lartë të pikselëve.

Dolby Vision

Dolby Vision kombinon ngjyra interesante, kontrast dhe ndriçim për ta kthyer përvojën tuaj të shikimit televiziv në argëtim.

Super Rezolucion

Algorithm për të zgjidhur objekte të rezolucion të ulët video upscaling.

Micro Dimming

Algoritmi për kontrast më të mirë dhe cilësi të gjallë të figurës. Kjo sigurohet nga analiza e thellë e secilit piksel, realizimi i rajoneve të errëta dhe të ndritshme dhe aplikimi i dritës së pasme të veçantë.

HITACHI Karakteristika të zgjuara

Netflix

Prime Video

Youtube

Wifi

HDMI

Video dhe skedarë audio me rezolucion të lartë nëpërmjet teknologjisë HDMI në televizionin tuaj me një kabllo të vetme

USB

Me teknologjinë USB të përmirësuar, mund të lidheni lehtë me televizorin tuaj me pjesët e jashtme të harduerit dhe të transferoni të dhëna.

Headphone

 • Tuner / Broadcasting
  • Tuner dyfishtë
   No
  • UHD nga Satellite
   Yes
  • HEVC (H.265) Dekoder
   Yes
  • Hybrid Log Gamma (HLG)
   Yes
  • Udhëzuesi elektronik i programit (EPG)
   Yes
  • Kërko Auto
   Yes
  • Kapaciteti i ruajtjes së programit (Analog)
   200
  • Kapaciteti i ruajtjes së programit (Digital S / S2)
   7000
  • Kapaciteti i ruajtjes së programit (Digital T / T2 / C)
   800
  • Hyrja e antenës
   Yes
  • Tipi i Tunerit
   DVB-T2/C/S2
 • ekran
  • Madhësia e ekranit
   58"
  • zgjidhje
   3840x2160
  • Lloji i panelit
   DLED
  • shkëlqim
   350
  • Wide Color Gamut
   No
 • Karakteristikat kryesore
  • Smart TV
   Lite Smart
  • Lloji i procesorit
   QUAD CORE
  • 100Hz
   No
 • video
  • UHD Upscaler
   Yes
  • Modalitetet e fotos
   Dynamic, Game,Sports, Cinema, Natural, User
  • HDR
   Yes
  • Dolby Vision HDR
   Yes
  • MEMC
   No
  • Super Resolution
   Yes
  • Micro Dimming
   Yes
 • Lidhjet
  • HDMI
   3x HDMI ver2.1
  • SCART
   No
  • VGA (PC në - D-Sub15)
   No
  • CI +
   Yes
  • Komponenti (YPbPr) në
   No
  • Përbërë Video / Audio në
   No
  • Dalja e audios digjitale
   OPTIC OUT
  • Ethernet
   Yes
  • Kufje jashtë
   Yes
  • USB
   1 USB
 • tingull
  • DTS Decoder
   No
  • Subwoofer i brendshëm
   No
  • barazues
   5 band
  • Modalitetet e zërit
   Yes
  • Audio dyfishe
   Yes
  • Fuqia e daljes audio (RMS)
   2x10W RMS(%10 THD)
  • Dolby Audio
   Yes
  • DTS Virtual :X
   No
 • Tiparet e Smart TV
  • HbbTV
   No
  • Shfletues uebi
   No
  • YouTube
   Yes
  • Youtube 4K
   Yes
  • Bluetooth
   No
  • Amazon punon me Alexa
   No
  • Mirrorimi i ekranit (Miracast)
   No
  • Netflix
   Netflix
  • Netflix 4K
   Yes
  • AVS
   No
  • Prime Video
   Yes
  • Internal Wifi
   Yes
  • Works with Ok Google
   No
  • Built in Chromecast
   No
 • Features
  • Regjistrimi USB (PVR gati)
   Yes
  • Dosjet e mbështetura nga USB
   .mpg, .mpeg, .dat, .mkv, .mp4, .mov, .3gp, .avi, .mp3, .wma, .aac, .m4a, .jpg, .jpeg, .gif, .png, .bmp
  • Lista e Kanaleve Klonimi USB
   Yes
  • HDMI ARC
   Yes
  • HDMI CEC
   Yes
  • MHL nëpërmjet HDMI (Link HD Mobile)
   No
  • Modaliteti bazë i hotelit
   Yes
  • Media Player
   Yes
  • Gjuhët e menysë
   English, German, French, Danish, Finnish, Norwegia, Spanish, Italian
 • Fuqia / Energjisë
  • Konsumi i Energjisë në Standby
   0,5W
  • Lumenjimi%
   72%
  • Plumbi (mg)
   0
  • Merkuri (mg)
   0
  • Energy Efficiency Class for SDR
   E
  • On Mode Power Demand for SDR (Watt)
   70
  • Energy Efficiency Class for HDR
   G
  • On Mode Power Demand for HDR (Watt)
   125
 • mekanikë
  • Dimensionet me Stand (mm)
   1305x240x795
  • Pesha bruto (gr)
   16000
  • Pesha neto (gr)
   14350
  • VESA (mur i montuar) WxH
   M6 200X200
  • Dimensionet në kutinë (mm)
   1430X154X899
  • Dimensionet me Stand (mm)
   1305x82x760
  • Stand Type
   Plastic side stand
 • aksesorë
  • Remote Control
   Yes
  • Udhëzues i fillimit të shpejtë
   Yes
  • Bateria e Kontrollit të Largët
   Yes
  • Kontroll i vogël në distancë
   No
 • Klikoni dhe shkarkoni skedarin e Udhëzimeve të Operacionit si PDF.