Hitachi Group Global Network Global Kosovo & Macedonia (Shqip)
Select Country/Region
Hitachi në Evropë Televizionet

55HK5601

 • UHD 4K
 • SmarTVue
 • 2 HDMI, 1 USB
 • Dolby Audio
Features specifikimet mbështetje
DORACAKU & DOKUMENTIMI - PDF CARD

Klikoni dhe shkarkoni skedarin e Udhëzimeve të Operacionit si PDF.

DOSJA PDF
DORACAKU & DOKUMENTIMI - IB

Klikoni dhe shkarkoni skedarin e Udhëzimeve të Operacionit si PDF.

DOSJA PDF
55HK5601 Energy Label

Klikoni dhe shkarkoni skedarin e Udhëzimeve të Operacionit si PDF.

DOSJA PDF
UHD 4K

Me ULTRA HD 4K me një numër të madh pixelesh, ju jeni një hap më afër realitetit

SmarTvue

Me Smart TV, që është më shumë se një TV, ju jeni kufiri i asaj që mund të bëni.

HITACHI Karakteristika të zgjuara

Smartavue Remote

Hitachi SmarTVue distanca ofron një mënyrë më konfuze, të përshtatshme dhe të përmirësuar për të kontrolluar televizorin tuaj të zgjuar

Share SmarTVue

Pa pagesë bibliotekën tuaj të medias nga kufijtë e kompjuterit tuaj me Hitachi Media Browser

Foto Master Pro

Shikoni ngjyrat e gjalla të botës reale rreth jush me teknologjinë Dolby Vision dhe HDR10

Sound Master Plus

Dialog më i pastër në frymën e folësve më të mirë dhe teknologjive të shëndosha DTS

Super Rezolucion

Algorithm për të zgjidhur objekte të rezolucion të ulët video upscaling.

Micro Dimming

Algoritmi për kontrast më të mirë dhe cilësi të gjallë të figurës. Kjo sigurohet nga analiza e thellë e secilit piksel, realizimi i rajoneve të errëta dhe të ndritshme dhe aplikimi i dritës së pasme të veçantë.

 • Tuner / Broadcasting
  • Tipi i Tunerit
   DVB-T2/C/S2
  • Tuner dyfishtë
   jo
  • UHD nga Satellite
   PO
  • HEVC (H.265) Dekoder
   PO
  • Hybrid Log Gamma (HLG)
   PO
  • Freesat
   jo
  • Udhëzuesi elektronik i programit (EPG)
   PO
  • Kërko Auto
   PO
  • Kapaciteti i ruajtjes së programit (Analog)
   200
  • Kapaciteti i ruajtjes së programit (Digital S / S2)
   10000
  • Kapaciteti i ruajtjes së programit (Digital T / T2 / C)
   800
  • Hyrja e antenës
   PO
 • ekran
  • Madhësia e ekranit
   55"
  • zgjidhje
   3840x2160
 • Karakteristikat kryesore
  • Smart TV
   PO
  • Lloji i procesorit
   QUAD CORE
  • TV-DVD Combi
   jo
 • video
  • Gamë të gjerë të ngjyrave
   jo
  • HDR
   HDR10
  • MEMC
   jo
  • UHD Upscaler
   PO
  • Modalitetet e fotos
   Dynamic, Game,Sports, Cinema, Natural, User
 • Lidhjet
  • HDMI
   2 HDMI
  • USB
   1 USB
  • SCART
   Via RCA
  • VGA (PC në - D-Sub15)
   PO
  • CI +
   PO
  • Komponenti (YPbPr) në
   VIA PC INPUT
  • Përbërë Video / Audio në
   PO
  • Dalja e audios digjitale
   OPTIC OUT
  • Ethernet
   PO
  • Kufje jashtë
   Default
 • tingull
  • Fuqia e daljes audio (RMS)
   2x10W
  • DTS Decoder
   DTS TruSurround+DTS HD
  • Subwoofer i brendshëm
   jo
  • Lloji i kryetarit
   DOWNFIRING SPEAKER
  • barazues
   5 band
  • Ger (500) stereo NICAM
   Default
 • Tiparet e Smart TV
  • WLAN e brendshme
   PO(INTERNAL)
  • Bluetooth
   jo
  • AVS
   PO(AVS)
  • Mirrorimi i ekranit (Miracast)
   PO
  • Aplikimi për Udhëzuesin Smart
   PO
  • Aplikimi Smart Remote
   PO
  • Hitachi Smartvue
   PO
  • HbbTV
   PO
  • Shfletues uebi
   PO
  • Netflix
   PO
  • Netflix 4K
   PO
  • YouTube
   PO
  • Youtube 4K
   PO
  • Freeview Play
   jo
 • Features
  • Media Player
   PO
  • Regjistrimi USB (PVR gati)
   PO
  • Lista e Kanaleve Klonimi USB
   PO
  • HDMI ARC
   PO
  • HDMI CEC
   PO
  • MHL nëpërmjet HDMI (Link HD Mobile)
   jo
  • Teletext
   PO
  • Mbyllja e fëmijëve
   PO
  • NTSC Playback
   PO
  • Modaliteti bazë i hotelit
   BASIC HOTEL MODE
  • Gjuhët e menysë
   English, German, French, Danish, Finnish, jorwegia, Italian, Spanish
 • Fuqia / Energjisë
  • Konsumi i Energjisë në Standby
   0,5W(ST-BY)
  • Tensioni i punës - Frekuenca
   220-240V AC 50Hz
  • Lumenjimi%
   72%
  • Plumbi (mg)
   0
  • Merkuri (mg)
   0
  • 12V TV (TV celular)
   jo
 • mekanikë
  • Dimensionet me Stand (mm)
   1369X154X860
  • Pesha bruto (gr)
   17,480
  • Pesha neto (gr)
   13,900
  • VESA (mur i montuar) WxH
   M6 200X200
 • aksesorë
  • Remote Control
   PO
  • Bateria e Kontrollit të Largët
   PO
  • Kontroll i vogël në distancë
   jo
 • Klikoni dhe shkarkoni skedarin e Udhëzimeve të Operacionit si PDF.