Hitachi Group Global Network Global Kosovo & Macedonia (Shqip)
Select Country/Region
Hitachi në Evropë Televizionet

43HAL7250

 • UHD 4K
 • Dolby Vision HDR
 • Android TV
 • 3 HDMI, 2USB
Features specifikimet mbështetje
DORACAKU & DOKUMENTIMI - PDF CARD

Klikoni dhe shkarkoni skedarin e Udhëzimeve të Operacionit si PDF.

DOSJA PDF
DORACAKU & DOKUMENTIMI - IB

Klikoni dhe shkarkoni skedarin e Udhëzimeve të Operacionit si PDF.

DOSJA PDF
43HAL7250 Energy Label

Klikoni dhe shkarkoni skedarin e Udhëzimeve të Operacionit si PDF.

DOSJA PDF
Dolby Vision

Dolby Vision kombinon ngjyra interesante, kontrast dhe ndriçim për ta kthyer përvojën tuaj të shikimit televiziv në argëtim.

UHD 4K

Me ULTRA HD 4K me një numër të madh pixelesh, ju jeni një hap më afër realitetit

Android TV

Eksploroni mijëra filma, shfaqje, lojëra dhe merrni përgjigje për pyetjet tuaja në ekranin e madh Me Android TV

HITACHI Karakteristika të zgjuara

Foto Master Pro

Shikoni ngjyrat e gjalla të botës reale rreth jush me teknologjinë Dolby Vision dhe HDR10

Sound Master Plus

Dialog më i pastër në frymën e folësve më të mirë dhe teknologjive të shëndosha DTS

Google Play Movies

Google Play Movies e bën gjetjen dhe shikimin e filmave dhe shfaqjeve TELEVIZIVE më të lehtë se kurrë.

Super Rezolucion

Algorithm për të zgjidhur objekte të rezolucion të ulët video upscaling.

Micro Dimming

Algoritmi për kontrast më të mirë dhe cilësi të gjallë të figurës. Kjo sigurohet nga analiza e thellë e secilit piksel, realizimi i rajoneve të errëta dhe të ndritshme dhe aplikimi i dritës së pasme të veçantë.

ChromeCast Built in

Chromecast built-in është një teknologji që ju lejon të transmetoni argëtimin dhe aplikacionet tuaja të preferuara nga telefoni, tableti ose laptopi juaj menjëherë NË TELEVIZORIN tuaj

 • Tuner / Broadcasting
  • Tuner dyfishtë
   No
  • UHD nga Satellite
   Yes
  • HEVC (H.265) Dekoder
   Yes
  • Hybrid Log Gamma (HLG)
   Yes
  • Udhëzuesi elektronik i programit (EPG)
   Yes
  • Kërko Auto
   Yes
  • Kapaciteti i ruajtjes së programit (Analog)
   200
  • Kapaciteti i ruajtjes së programit (Digital S / S2)
   10000
  • Kapaciteti i ruajtjes së programit (Digital T / T2 / C)
   800
  • Hyrja e antenës
   Yes
  • Freesat
   No
 • ekran
  • Madhësia e ekranit
   43"
  • zgjidhje
   3840x2160
 • Karakteristikat kryesore
  • Smart TV
   Yes
  • Lloji i procesorit
   QUAD CORE
  • TV-DVD Combi
   No
 • video
  • Gamë të gjerë të ngjyrave
   No
  • HDR
   HDR10+DOLBY VISION
  • UHD Upscaler
   Yes
  • Modalitetet e fotos
   Dynamic, Game,Sports, Cinema, Natural, User
  • MEMC
   No
 • Lidhjet
  • HDMI
   3 HDMI
  • USB
   2 USB
  • SCART
   No
  • VGA (PC në - D-Sub15)
   No
  • CI +
   CI+
  • Komponenti (YPbPr) në
   VIA PC INPUT
  • Përbërë Video / Audio në
   Yes
  • Dalja e audios digjitale
   OPTIC OUT
  • Ethernet
   Yes
  • Kufje jashtë
   No
 • tingull
  • Fuqia e daljes audio (RMS)
   2x10W RMS(%10 THD)
  • DTS Decoder
   DTS HD
  • Subwoofer i brendshëm
   No
  • Lloji i kryetarit
   DOWNFIRING SPEAKER
  • barazues
   5 band
  • Ger (500) stereo NICAM
   Default
 • Tiparet e Smart TV
  • HbbTV
   HbbTV
  • Netflix
   Yes
  • Netflix 4K
   Yes
  • YouTube
   Yes
  • Youtube 4K
   Yes
  • Freeview Play
   No
  • WLAN e brendshme
   YES(INTERNAL)
  • Bluetooth
   Yes
  • AVS
   No
  • Mirrorimi i ekranit (Miracast)
   GOOGLE CAST
  • Aplikimi për Udhëzuesin Smart
   Yes
  • Aplikimi Smart Remote
   Yes
 • Features
  • Media Player
   Yes
  • Regjistrimi USB (PVR gati)
   Yes
  • Lista e Kanaleve Klonimi USB
   No
  • HDMI ARC
   Yes
  • HDMI CEC
   Yes
  • MHL nëpërmjet HDMI (Link HD Mobile)
   No
  • Teletext
   Yes
  • Mbyllja e fëmijëve
   Yes
  • NTSC Playback
   Yes
  • Gjuhët e menysë
   English, German, French, Danish, Finnish, Norwegia, Italian, Spanish
 • Fuqia / Energjisë
  • Konsumi i Energjisë në Standby
   0,5W
  • Tensioni i punës - Frekuenca
   220-240V AC 50Hz
  • Lumenjimi%
   0,72
  • Plumbi (mg)
   0
  • Merkuri (mg)
   0
  • 12V TV (TV celular)
   No
 • mekanikë
  • Dimensionet në kutinë (mm)
   1085X154X710
  • Pesha bruto (gr)
   11000
  • Pesha neto (gr)
   8000
  • VESA (mur i montuar) WxH
   M4 100X100
 • aksesorë
  • Remote Control
   Yes
  • Bateria e Kontrollit të Largët
   Yes
  • Kontroll i vogël në distancë
   No
 • Klikoni dhe shkarkoni skedarin e Udhëzimeve të Operacionit si PDF.