Hitachi Group Global Network Global Kosovo & Macedonia (македонски)
Select Country/Region
Hitachi во Европа | Телевизори
Kosovo & Macedonia(македонски)

75HAL7150

 • UHD 4K
 • Dolby Vision HDR
 • Android TV
 • 4 HDMI, 2USB
Карактеристики Спецификации Поддршка
ПРИРАЧНИЦИ & ДОКУМЕНТАЦИЈА - PDF CARD

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
ПРИРАЧНИЦИ & ДОКУМЕНТАЦИЈА - IB

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
75HAL7150 Energy Label

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
Dolby Vision

Dolby Vision, ги комбинира фасцинантните бои, контраст и осветленост за да го претворат искуството за гледање телевизија во забавно.

Широк колор

Со оваа опција која ги редефинира боите, нема да пропуштите детали додека гледате

UHD 4K

Со ULTRA HD 4K со голем број пиксели, вие сте еден чекор поблиску до реалноста

Android TV

Истражуваат илјадници филмови, емисии, игри и да добиете одговори на вашите прашања на големиот екран со Андроид во ЖИВО

HITACHI Паметни карактеристики

Picture Master Ultimate

Уживајте во реалистични, автентични слики со вистински бои кои ги евоцираат емоциите во секоја сцена со Wide Colour Gamut Technology

Звук мајстор Плус

Појасен звучен дијалог благодарение на подобрите звучници и DTS звучните технологии

Google Play Филмови

Google Play Филмови го прави наоѓање и гледање филмови & ТВ емисии полесно од било кога.

Супер Резолуција

Алгоритам за решавање на артефакти на ниска резолуција на видео upscaling.

Micro Dimming

Алгоритам за подобар контраст и живописни квалитет на слика. Ова е предвидено со длабока анализа на секој пиксели, сфаќајќи темни и светли региони и примена на одделни осветлување.

ChromeCast Built in

Chromecast вграден е технологија што ви овозможува да стримувате вашата омилена забава и апликации од вашиот телефон, таблет или лаптоп правото на вашиот ТВ

 • Тјунер / радиодифузија
  • Двоен приемник
   No
  • UHD од сателит
   Yes
  • HEVC (H.265) Декодер
   Yes
  • Хибридна лог гама (HLG)
   Yes
  • Електронски програмски водич (EPG)
   Yes
  • Автоматско пребарување
   Yes
  • Капацитет за складирање на програмата (аналоген)
   200
  • Капацитет на складирање на програма (дигитален S / S2)
   10000
  • Капацитет за складирање на програма (дигитален T / T2 / C)
   800
  • Влез на антената
   Yes
  • Freesat
   No
 • Екран
  • Големина на екран
   75"
  • Резолуција
   3840x2160
 • Главни карактеристики
  • Smart TV
   Yes
  • Тип на процесор
   QUAD CORE
  • ТВ-ДВД Комби
   No
 • Видео
  • Широк колор
   Yes
  • HDR
   HDR10+DOLBY VISION
  • UHD Upscaler
   Yes
  • Режими на слика
   Dynamic, Game,Sports, Cinema, Natural, User
  • MEMC
   No
 • Поврзувања
  • HDMI
   4 HDMI
  • USB
   2 USB
  • Скарт
   Via RCA
  • VGA (компјутер во - D-Sub15)
   Yes
  • CI +
   CI+
  • Компонента (YPbPr) во
   VIA PC INPUT
  • Композитен видео / аудио
   Yes
  • Дигитален аудио излез
   OPTIC OUT
  • Ethernet
   Yes
  • Слушалки надвор
   No
 • Звук
  • Аудио излезна моќност (RMS)
   2x12W RMS(%10 THD)
  • DTS декодер
   DTS HD
  • Внатрешен сабвуфер
   No
  • Тип на звучник
   DOWNFIRING SPEAKER
  • Еквилајзер
   5 band
  • Ger (500) NICAM стерео
   Default
 • Карактеристики на паметната телевизија
  • HBBTV
   HbbTV
  • Netflix
   Yes
  • Netflix 4K
   Yes
  • Youtube
   Yes
  • Youtube 4K
   Yes
  • Репродукција на Freeview
   No
  • YES(INTERNAL)
  • Bluetooth
   Yes
  • AVS
   No
  • Огледало на екранот (Miracast)
   GOOGLE CAST
  • Апликација за паметни водичи
   Yes
  • Паметна далечинска апликација
   Yes
 • Карактеристики
  • Медиа плеер
   Yes
  • USB снимање (PVR подготвено)
   Yes
  • Листа на канали со USB клонирање
   No
  • HDMI ARC
   Yes
  • HDMI CEC
   Yes
  • MHL преку HDMI (Мобилен HD линк)
   No
  • Телетекст
   Yes
  • Заклучување на деца
   Yes
  • Репродукција на NTSC
   Yes
  • Јазици на менито
   English, German, French, Danish, Finnish, Norwegia, Italian, Spanish
 • Моќност / енергија
  • Потрошувачка на енергија во режим на подготвеност
   0,5W
  • Работен напон - фреквенција
   220-240V AC 50Hz
  • Светлост%
   0,72
  • Олово (mg)
   0
  • Меркур (mg)
   0
  • 12V телевизор (мобилна телевизија)
   No
 • Механика
  • Штедливи димензии (мм)
   1948X210X1170
  • Бруто тежина (gr)
   47750
  • Нето маса (gr)
   37000
  • VESA (ѕидно монтирање) WxH
   M8 600X400
 • Додатоци
  • Далечински управувач
   Yes
  • Далечинска контрола на батеријата
   Yes
  • Мали далечински управувачи
   No
 • Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.