Hitachi Group Global Network Global Kosovo & Macedonia (македонски)
Select Country/Region
Hitachi во Европа | Телевизори
Kosovo & Macedonia(македонски)

70HL7300

 • 4K Ultra HD
 • Sound by JBL
 • Built in Alexa with Mic.
 • Dolby Atmos & Dolby Vision HDR
Карактеристики Спецификации Поддршка
ПРИРАЧНИЦИ & ДОКУМЕНТАЦИЈА - PDF CARD

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
ПРИРАЧНИЦИ & ДОКУМЕНТАЦИЈА - IB

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
70HL7300 Energy Label

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
4K HDR Immersive

Hitachi UHD ТВ понуда фантастичен гледање искуство со поостри и повеќе шарени слики благодарение на високото пиксели брои.

Sound By JBL

На Hitachi ТВ со звук од JBL носи легендарниот концерт на звукот на вашата дневна соба. Искуство моќен, соба-пополнување на бас и живописни детали кои ви миеше во акција

Built in Alexa with Mic.

Потрошувачите можат да ги користат Алекса да ги контролираат своите Hitachi Smart Телевизори низ далеку-поле-микрофони приврзани за своите Телевизори – сите без потреба за дополнителни Ехо уред!

Dolby Atmos

Dolby Atmos immerses сте во вашиот омилен забава со звук што се движи на сите околу вас со воодушевувачки реализам.

HITACHI Паметни карактеристики

Dolby Vision

Dolby Vision, ги комбинира фасцинантните бои, контраст и осветленост за да го претворат искуството за гледање телевизија во забавно.

ME/MC

Со технологија за балансирање на движење, уживајте во непречено гледање на телевизија без губење на сликата

SmarTvue

Со Smart TV, што е повеќе од само телевизор, вие сте ограничување на она што можете да го направите.

Micro Dimming

Алгоритам за подобар контраст и живописни квалитет на слика. Ова е предвидено со длабока анализа на секој пиксели, сфаќајќи темни и светли региони и примена на одделни осветлување.

Супер Резолуција

Алгоритам за решавање на артефакти на ниска резолуција на видео upscaling.

DTS Virtual:X

Netflix

Prime Video

Youtube

Wifi

Bluetooth

DTS HD

Двоен аудио

Уживајте во двонасочниот звук со двојна аудио технологија

 • Тјунер / радиодифузија
  • Двоен приемник
   No
  • UHD од сателит
   Yes
  • HEVC (H.265) Декодер
   Yes
  • Хибридна лог гама (HLG)
   Yes
  • Електронски програмски водич (EPG)
   Yes
  • Автоматско пребарување
   Yes
  • Капацитет за складирање на програмата (аналоген)
   200
  • Капацитет на складирање на програма (дигитален S / S2)
   7000
  • Капацитет за складирање на програма (дигитален T / T2 / C)
   800
  • Влез на антената
   Yes
  • Тип на приемник
   DVB-T2/C/S2
 • Екран
  • Тип на панел
   DLED
  • Резолуција
   3840x2160
  • QLED
   No
  • Wide Color Gamut
   No
 • Главни карактеристики
  • Smart TV
   Yes
  • Тип на процесор
   QUAD CORE
  • 100Hz
   No
 • Видео
  • UHD Upscaler
   Yes
  • Режими на слика
   Dynamic, Game,Sports, Cinema, Natural, User
  • HDR
   Yes
  • Dolby Vision HDR
   Yes
  • MEMC
   Yes
  • Super Resolution
   Yes
  • Micro Dimming
   Yes
 • Поврзувања
  • HDMI
   3x HDMI ver2.1
  • Скарт
   No
  • VGA (компјутер во - D-Sub15)
   No
  • CI +
   Yes
  • Компонента (YPbPr) во
   No
  • Композитен видео / аудио
   No
  • Дигитален аудио излез
   OPTIC OUT
  • Ethernet
   Yes
  • Слушалки надвор
   Yes
  • USB
   1 USB
 • Звук
  • Аудио излезна моќност (RMS)
   2x12W RMS(%10 THD)
  • Dolby Audio
   Yes
  • DTS декодер
   DTS HD
  • Внатрешен сабвуфер
   Yes
  • Еквилајзер
   5 band
  • Режими на звук
   Yes
  • Двоен аудио
   Yes
  • Dolby Atmos
   Yes
  • DTS Virtual :X
   Yes
  • Sound by JBL
   Yes
 • Карактеристики на паметната телевизија
  • HBBTV
   HbbTV
  • Веб прелистувач
   Yes
  • Youtube
   Yes
  • Youtube 4K
   Yes
  • Netflix
   Yes
  • Netflix 4K
   Yes
  • Bluetooth
   Yes
  • AVS
   Yes(AVS)
  • Амазон работи со Алекса
   Yes
  • Огледало на екранот (Miracast)
   Yes
  • Prime Video
   Yes
  • Internal Wifi
   Yes
  • Built in Alexa with embedded mic
   Yes
  • Works with Ok Google
   Yes
  • Built in Chromecast
   No
 • Карактеристики
  • Медиа плеер
   Yes
  • Листа на канали со USB клонирање
   Yes
  • Основен хотелски режим
   Yes
  • Јазици на менито
   English, German, French, Danish, Finnish, Norwegia, Spanish, Italian
  • USB снимање (PVR подготвено)
   Yes
  • USB-поддржани датотеки
   .mpg, .mpeg, .dat, .mkv, .mp4, .mov, .3gp, .avi, .mp3, .wma, .aac, .m4a, .jpg, .jpeg, .gif, .png, .bmp
  • HDMI ARC
   Yes
  • HDMI CEC
   Yes
  • MHL преку HDMI (Мобилен HD линк)
   No
 • Моќност / енергија
  • Светлост%
   72%
  • Олово (mg)
   0
  • Меркур (mg)
   0
  • Потрошувачка на енергија во режим на подготвеност
   0,5W
 • Механика
  • Димензии со држач (мм)
   1575x280x939
  • Димензии без држач (мм)
   1575x72x881
  • Stand Type
   Metal mid swivel stand
 • Додатоци
  • Далечински управувач
   Yes
  • Далечинска контрола на батеријата
   Yes
  • Упатство за брз почеток
   Yes
  • Мали далечински управувачи
   No
 • Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.