Hitachi Group Global Network Global Kosovo & Macedonia (македонски)
Select Country/Region
Hitachi во Европа | Телевизори
Kosovo & Macedonia(македонски)

65HK5305

 • 4K Ultra HD
 • Dolby Vision HDR
 • 3 HDMI, 1 USB
 • Netflix, Youtube, Prime Video
Карактеристики Спецификации Поддршка
ПРИРАЧНИЦИ & ДОКУМЕНТАЦИЈА - PDF CARD

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
ПРИРАЧНИЦИ & ДОКУМЕНТАЦИЈА - IB

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
65HK5305 Energy Label

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
4K HDR Immersive

Hitachi UHD ТВ понуда фантастичен гледање искуство со поостри и повеќе шарени слики благодарение на високото пиксели брои.

Micro Dimming

Алгоритам за подобар контраст и живописни квалитет на слика. Ова е предвидено со длабока анализа на секој пиксели, сфаќајќи темни и светли региони и примена на одделни осветлување.

Супер Резолуција

Алгоритам за решавање на артефакти на ниска резолуција на видео upscaling.

Dolby Vision

Dolby Vision, ги комбинира фасцинантните бои, контраст и осветленост за да го претворат искуството за гледање телевизија во забавно.

HITACHI Паметни карактеристики

Netflix

Prime Video

Youtube

Wifi

HDMI

Видео и аудио фајлови со висока резолуција преку HDMI технологија на вашиот телевизор со еден кабел

USB

Со подобрената USB технологија, лесно можете да се поврзете со вашиот телевизор со надворешни хардверски делови и пренос на податоци.

Headphone

 • Тјунер / радиодифузија
  • Двоен приемник
   No
  • UHD од сателит
   Yes
  • HEVC (H.265) Декодер
   Yes
  • Хибридна лог гама (HLG)
   Yes
  • Електронски програмски водич (EPG)
   Yes
  • Автоматско пребарување
   Yes
  • Капацитет за складирање на програмата (аналоген)
   200
  • Капацитет на складирање на програма (дигитален S / S2)
   7000
  • Капацитет за складирање на програма (дигитален T / T2 / C)
   800
  • Влез на антената
   Yes
  • Тип на приемник
   DVB-T2/C/S2
 • Екран
  • Големина на екран
   65"
  • Резолуција
   3840x2160
  • Тип на панел
   DLED
  • Осветленост
   350
  • Wide Color Gamut
   No
 • Главни карактеристики
  • Smart TV
   Lite Smart
  • Тип на процесор
   QUAD CORE
  • 100Hz
   No
 • Видео
  • UHD Upscaler
   Yes
  • Режими на слика
   Dynamic, Game,Sports, Cinema, Natural, User
  • HDR
   Yes
  • Dolby Vision HDR
   Yes
  • MEMC
   No
  • Super Resolution
   Yes
  • Micro Dimming
   Yes
 • Поврзувања
  • HDMI
   3x HDMI ver2.1
  • Скарт
   No
  • VGA (компјутер во - D-Sub15)
   No
  • Компонента (YPbPr) во
   No
  • Композитен видео / аудио
   No
  • Дигитален аудио излез
   OPTIC OUT
  • USB
   1 USB
  • CI +
   Yes
  • Ethernet
   Yes
  • Слушалки надвор
   Yes
 • Звук
  • DTS декодер
   No
  • Внатрешен сабвуфер
   No
  • Еквилајзер
   5 band
  • Режими на звук
   Yes
  • Двоен аудио
   Yes
  • Аудио излезна моќност (RMS)
   2x12W RMS(%10 THD)
  • Dolby Audio
   Yes
  • DTS Virtual :X
   No
 • Карактеристики на паметната телевизија
  • HBBTV
   No
  • Веб прелистувач
   No
  • Netflix
   Yes
  • Netflix 4K
   Yes
  • Youtube
   Yes
  • Youtube 4K
   Yes
  • Bluetooth
   No
  • Амазон работи со Алекса
   No
  • Огледало на екранот (Miracast)
   No
  • AVS
   No
  • Prime Video
   Yes
  • Internal Wifi
   Yes
  • Works with Ok Google
   No
  • Built in Chromecast
   No
 • Карактеристики
  • Медиа плеер
   Yes
  • USB снимање (PVR подготвено)
   Yes
  • USB-поддржани датотеки
   .mpg, .mpeg, .dat, .mkv, .mp4, .mov, .3gp, .avi, .mp3, .wma, .aac, .m4a, .jpg, .jpeg, .gif, .png, .bmp
  • Јазици на менито
   English, German, French, Danish, Finnish, Norwegia, Spanish, Italian
  • Листа на канали со USB клонирање
   Yes
  • HDMI ARC
   Yes
  • HDMI CEC
   Yes
  • MHL преку HDMI (Мобилен HD линк)
   No
  • Основен хотелски режим
   Yes
 • Моќност / енергија
  • Потрошувачка на енергија во режим на подготвеност
   0,5W
  • Светлост%
   72%
  • Олово (mg)
   0
  • Меркур (mg)
   0
  • Energy Efficiency Class for SDR
   G
  • On Mode Power Demand for SDR (Watt)
   109
  • Energy Efficiency Class for HDR
   G
  • On Mode Power Demand for HDR (Watt)
   149
 • Механика
  • Димензии со држач (мм)
   1462x247x912
  • Димензии без држач (мм)
   1462x75x843
  • Нето маса (gr)
   19550
  • VESA (ѕидно монтирање) WxH
   M6 400X200
  • Штедливи димензии (мм)
   1620X165X1010
  • Бруто тежина (gr)
   21550
  • Stand Type
   Metal side stand
 • Додатоци
  • Далечински управувач
   Yes
  • Упатство за брз почеток
   Yes
  • Далечинска контрола на батеријата
   Yes
  • Мали далечински управувачи
   No
 • Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.