Hitachi Group Global Network Global Kosovo & Macedonia (македонски)
Select Country/Region
Hitachi во Европа | Телевизори
Kosovo & Macedonia(македонски)

58HK6100

 • UHD 4K
 • Dolby Vision HDR
 • SmarTVue
 • 3 HDMI, 2USB
Карактеристики Спецификации Поддршка
ПРИРАЧНИЦИ & ДОКУМЕНТАЦИЈА - PDF CARD

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
ПРИРАЧНИЦИ & ДОКУМЕНТАЦИЈА - IB

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
58HK6100 Energy Label

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
Dolby Vision

Dolby Vision, ги комбинира фасцинантните бои, контраст и осветленост за да го претворат искуството за гледање телевизија во забавно.

ME/MC

Со технологија за балансирање на движење, уживајте во непречено гледање на телевизија без губење на сликата

Сподели

Ослободете ја вашата медиумска библиотека од границите на вашиот компјутер со Hitachi Media Browser

UHD 4K

Со ULTRA HD 4K со голем број пиксели, вие сте еден чекор поблиску до реалноста

SmarTvue

Со Smart TV, што е повеќе од само телевизор, вие сте ограничување на она што можете да го направите.

HITACHI Паметни карактеристики

Звук мајстор Про

Појасни дијалети на екранот со специјални звучници и подобар бас звук со внатрешен сабвуфер

Picture Master Pro

Погледнете ги живописите во реалниот свет околу вас со Dolby Vision и HDR10 технологијата

Звук мајстор Плус

Појасен звучен дијалог благодарение на подобрите звучници и DTS звучните технологии

Супер Резолуција

Алгоритам за решавање на артефакти на ниска резолуција на видео upscaling.

Micro Dimming

Алгоритам за подобар контраст и живописни квалитет на слика. Ова е предвидено со длабока анализа на секој пиксели, сфаќајќи темни и светли региони и примена на одделни осветлување.

 • Тјунер / радиодифузија
  • Тип на приемник
   DVB-T2/C/S2
  • Двоен приемник
   НЕ
  • UHD од сателит
   ДА
  • HEVC (H.265) Декодер
   ДА
  • Хибридна лог гама (HLG)
   ДА
  • Freesat
   НЕ
  • Електронски програмски водич (EPG)
   ДА
  • Автоматско пребарување
   ДА
  • Капацитет за складирање на програмата (аналоген)
   200
  • Капацитет на складирање на програма (дигитален S / S2)
   10000
  • Капацитет за складирање на програма (дигитален T / T2 / C)
   800
  • Влез на антената
   ДА
 • Екран
  • Големина на екран
   58"
  • Резолуција
   3840x2160
 • Главни карактеристики
  • Smart TV
   ДА
  • Тип на процесор
   QUAD CORE
  • ТВ-ДВД Комби
   НЕ
 • Видео
  • Широк колор
   НЕ
  • HDR
   HDR10+DOLBY VISION
  • MEMC
   ДА
  • UHD Upscaler
   ДА
  • Режими на слика
   Dynamic, Game,Sports, Cinema, Natural, User
 • Поврзувања
  • HDMI
   3 HDMI
  • USB
   2 USB
  • Скарт
   Via RCA
  • VGA (компјутер во - D-Sub15)
   ДА
  • CI +
   ДА
  • Компонента (YPbPr) во
   VIA PC INPUT
  • Композитен видео / аудио
   ДА
  • Дигитален аудио излез
   OPTIC OUT
  • Ethernet
   ДА
  • Слушалки надвор
   Default
 • Звук
  • Аудио излезна моќност (RMS)
   2x10W
  • DTS декодер
   DTS TruSurround+DTS HD
  • Внатрешен сабвуфер
   НЕ
  • Тип на звучник
   DOWNFIRING SPEAKER
  • Еквилајзер
   5 band
  • Ger (500) NICAM стерео
   Default
 • Карактеристики на паметната телевизија
  • ДА(INTERNAL)
  • Bluetooth
   ДА
  • AVS
   ДА(AVS)
  • Огледало на екранот (Miracast)
   ДА
  • Апликација за паметни водичи
   ДА
  • Паметна далечинска апликација
   ДА
  • Hitachi Smartvue
   ДА
  • HBBTV
   ДА
  • Веб прелистувач
   ДА
  • Netflix
   ДА
  • Netflix 4K
   ДА
  • Youtube
   ДА
  • Youtube 4K
   ДА
  • Репродукција на Freeview
   НЕ
 • Карактеристики
  • Медиа плеер
   ДА
  • USB снимање (PVR подготвено)
   ДА
  • Листа на канали со USB клонирање
   ДА
  • HDMI ARC
   ДА
  • HDMI CEC
   ДА
  • MHL преку HDMI (Мобилен HD линк)
   НЕ
  • Телетекст
   ДА
  • Заклучување на деца
   ДА
  • Репродукција на NTSC
   ДА
  • Основен хотелски режим
   BASIC HOTEL MODE
  • Јазици на менито
   English, German, French, Danish, Finnish, Norwegia, Italian, Spanish
 • Моќност / енергија
  • Потрошувачка на енергија во режим на подготвеност
   0,5W(ST-BY)
  • Работен напон - фреквенција
   220-240V AC 50Hz
  • Светлост%
   72%
  • Олово (mg)
   0
  • Меркур (mg)
   0
  • 12V телевизор (мобилна телевизија)
   НЕ
 • Механика
  • Димензии со држач (мм)
   1430X154X899
  • Бруто тежина (gr)
   21,250
  • Нето маса (gr)
   16,400
  • VESA (ѕидно монтирање) WxH
   M6 200X200
 • Додатоци
  • Далечински управувач
   ДА
  • Далечинска контрола на батеријата
   ДА
  • Мали далечински управувачи
   НЕ
 • Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.