Hitachi Group Global Network Global Kosovo & Macedonia (македонски)
Select Country/Region
Hitachi во Европа | Телевизори
Kosovo & Macedonia(македонски)

55HAQ7350

 • 4K Ultra HD
 • QLED
 • Android TV
 • Dolby Vision HDR
Карактеристики Спецификации Поддршка
ПРИРАЧНИЦИ & ДОКУМЕНТАЦИЈА - PDF CARD

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
ПРИРАЧНИЦИ & ДОКУМЕНТАЦИЈА - IB

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
55HAQ7350 Energy Label

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
4K HDR Immersive

Hitachi UHD ТВ понуда фантастичен гледање искуство со поостри и повеќе шарени слики благодарение на високото пиксели брои.

QLED

Искуство живот-како квалитет на сликата со Hitachi LED TV’s широк избор на бои до една милијарда и искуство подлабоко, појасни, и повеќе реални сцени.

Android TV

Истражуваат илјадници филмови, емисии, игри и да добиете одговори на вашите прашања на големиот екран со Андроид во ЖИВО

Dolby Vision

Dolby Vision, ги комбинира фасцинантните бои, контраст и осветленост за да го претворат искуството за гледање телевизија во забавно.

HITACHI Паметни карактеристики

Micro Dimming

Алгоритам за подобар контраст и живописни квалитет на слика. Ова е предвидено со длабока анализа на секој пиксели, сфаќајќи темни и светли региони и примена на одделни осветлување.

ChromeCast Built in

Chromecast вграден е технологија што ви овозможува да стримувате вашата омилена забава и апликации од вашиот телефон, таблет или лаптоп правото на вашиот ТВ

Супер Резолуција

Алгоритам за решавање на артефакти на ниска резолуција на видео upscaling.

Ok Google

Го користите вашиот глас за да се најде емисии, контрола ТВ, план на денот и повеќе. Прашајте Го Google.

Netflix

Prime Video

Youtube

Wifi

DTS HD

Bluetooth

Headphone

 • Тјунер / радиодифузија
  • UHD од сателит
   Yes
  • HEVC (H.265) Декодер
   Yes
  • Хибридна лог гама (HLG)
   Yes
  • Електронски програмски водич (EPG)
   Yes
  • Капацитет за складирање на програмата (аналоген)
   200
  • Капацитет на складирање на програма (дигитален S / S2)
   7000
  • Капацитет за складирање на програма (дигитален T / T2 / C)
   800
  • Влез на антената
   Yes
  • Тип на приемник
   DVB-T2/C/S2
  • Двоен приемник
   No
  • Автоматско пребарување
   Yes
 • Екран
  • Големина на екран
   55"
  • Тип на панел
   DLED
  • Осветленост
   350
  • Резолуција
   3840x2160
  • QLED
   Yes
  • Wide Color Gamut
   No
 • Главни карактеристики
  • Smart TV
   Yes
  • Тип на процесор
   QUAD CORE
  • 100Hz
   No
 • Видео
  • UHD Upscaler
   Yes
  • Режими на слика
   Dynamic, Game,Sports, Cinema, Natural, User
  • HDR
   Yes
  • Dolby Vision HDR
   Yes
  • MEMC
   No
  • Super Resolution
   Yes
  • Micro Dimming
   Yes
 • Поврзувања
  • HDMI
   3x HDMI ver2.0
  • Скарт
   No
  • VGA (компјутер во - D-Sub15)
   No
  • CI +
   Yes
  • Ethernet
   Yes
  • USB
   2 USB
  • Компонента (YPbPr) во
   No
  • Композитен видео / аудио
   No
  • Дигитален аудио излез
   OPTIC OUT
  • Слушалки надвор
   Yes
 • Звук
  • Двоен аудио
   No
  • DTS декодер
   DTS HD
  • Аудио излезна моќност (RMS)
   2x10W RMS(%10 THD)
  • Dolby Audio
   Yes
  • Внатрешен сабвуфер
   Yes
  • Еквилајзер
   5 band
  • Режими на звук
   Yes
  • Dolby Atmos
   No
  • DTS Virtual :X
   No
 • Карактеристики на паметната телевизија
  • HBBTV
   HbbTV
  • Веб прелистувач
   Downloadable
  • Netflix
   Yes
  • Netflix 4K
   Yes
  • Youtube
   Yes
  • Youtube 4K
   Yes
  • Bluetooth
   Yes
  • AVS
   No
  • Огледало на екранот (Miracast)
   Google Cast
  • Prime Video
   Yes
  • Google Play Store
   Yes
  • Google Play Movies
   Yes
  • Internal Wifi
   Yes
  • Ok Google
   Yes
  • Built in Chromecast
   Yes
 • Карактеристики
  • HDMI ARC
   Yes
  • HDMI CEC
   Yes
  • Основен хотелски режим
   No
  • Медиа плеер
   Yes
  • USB снимање (PVR подготвено)
   Yes
  • USB-поддржани датотеки
   .mpg, .mpeg, .dat, .mkv, .mp4, .mov, .3gp, .avi, .mp3, .wma, .aac, .m4a, .jpg, .jpeg, .gif, .png, .bmp
  • Листа на канали со USB клонирање
   No
  • MHL преку HDMI (Мобилен HD линк)
   No
  • Јазици на менито
   English, German, French, Danish, Finnish, Norwegia, Spanish, Italian
 • Моќност / енергија
  • Светлост%
   72%
  • Олово (mg)
   0
  • Меркур (mg)
   0
  • Потрошувачка на енергија во режим на подготвеност
   0,5W
  • Energy Efficiency Class for SDR
   F
  • On Mode Power Demand for SDR (Watt)
   77
  • Energy Efficiency Class for HDR
   F
  • On Mode Power Demand for HDR (Watt)
   77
 • Механика
  • Штедливи димензии (мм)
   1369X154X860
  • Бруто тежина (gr)
   15130
  • Нето маса (gr)
   12900
  • VESA (ѕидно монтирање) WxH
   M6 200X200
  • Димензии со држач (мм)
   1233x221x756
  • Димензии без држач (мм)
   1233x66x711
  • Stand Type
   Metal mid swivel stand
 • Додатоци
  • Далечински управувач
   Yes
  • Далечинска контрола на батеријата
   Yes
  • Упатство за брз почеток
   Yes
  • Мали далечински управувачи
   No
  • BT Remote Control with Mic
   Yes
 • Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.