Hitachi Group Global Network Global Kosovo & Macedonia (македонски)
Select Country/Region
Hitachi во Европа | Телевизори
Kosovo & Macedonia(македонски)

55HL7200

 • UHD 4K
 • Dolby Vision HDR
 • SmarTVue
 • 3 HDMI, 2USB
Карактеристики Спецификации Поддршка
ПРИРАЧНИЦИ & ДОКУМЕНТАЦИЈА - PDF CARD

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
ПРИРАЧНИЦИ & ДОКУМЕНТАЦИЈА - IB

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
55HL7200 Energy Label

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
Dolby Vision

Dolby Vision, ги комбинира фасцинантните бои, контраст и осветленост за да го претворат искуството за гледање телевизија во забавно.

ME/MC

Со технологија за балансирање на движење, уживајте во непречено гледање на телевизија без губење на сликата

UHD 4K

Со ULTRA HD 4K со голем број пиксели, вие сте еден чекор поблиску до реалноста

SmarTvue

Со Smart TV, што е повеќе од само телевизор, вие сте ограничување на она што можете да го направите.

HITACHI Паметни карактеристики

SmarTVue Remote

Далечинскиот управувач Hitachi SmarTVue нуди повеќе удобен, удобен и подобрен начин за контрола на вашиот Smart TV

Сподели

Ослободете ја вашата медиумска библиотека од границите на вашиот компјутер со Hitachi Media Browser

Звук мајстор Про

Појасни дијалети на екранот со специјални звучници и подобар бас звук со внатрешен сабвуфер

Picture Master Pro

Погледнете ги живописите во реалниот свет околу вас со Dolby Vision и HDR10 технологијата

Супер Резолуција

Алгоритам за решавање на артефакти на ниска резолуција на видео upscaling.

Micro Dimming

Алгоритам за подобар контраст и живописни квалитет на слика. Ова е предвидено со длабока анализа на секој пиксели, сфаќајќи темни и светли региони и примена на одделни осветлување.

 • Тјунер / радиодифузија
  • Двоен приемник
   No
  • UHD од сателит
   Yes
  • HEVC (H.265) Декодер
   Yes
  • Хибридна лог гама (HLG)
   Yes
  • Електронски програмски водич (EPG)
   Yes
  • Автоматско пребарување
   Yes
  • Капацитет за складирање на програмата (аналоген)
   200
  • Капацитет на складирање на програма (дигитален S / S2)
   10000
  • Капацитет за складирање на програма (дигитален T / T2 / C)
   800
  • Влез на антената
   Yes
  • Freesat
   No
 • Екран
  • Големина на екран
   55"
  • Резолуција
   3840x2160
 • Главни карактеристики
  • Smart TV
   Yes
  • Тип на процесор
   QUAD CORE
  • ТВ-ДВД Комби
   No
 • Видео
  • Широк колор
   No
  • HDR
   HDR10+DOLBY VISION
  • UHD Upscaler
   Yes
  • Режими на слика
   Dynamic, Game,Sports, Cinema, Natural, User
  • MEMC
   Yes
 • Поврзувања
  • HDMI
   3 HDMI
  • USB
   2 USB
  • Скарт
   Via RCA
  • VGA (компјутер во - D-Sub15)
   Yes
  • CI +
   CI+
  • Компонента (YPbPr) во
   VIA PC INPUT
  • Композитен видео / аудио
   Yes
  • Дигитален аудио излез
   OPTIC OUT
  • Ethernet
   Yes
  • Слушалки надвор
   Default
 • Звук
  • Аудио излезна моќност (RMS)
   2x10W RMS(%10 THD)
  • DTS декодер
   DTS TruSurround+DTS HD
  • Внатрешен сабвуфер
   INTERNAL SUBWOOFER
  • Тип на звучник
   DOWNFIRING SPEAKER
  • Еквилајзер
   5 band
  • Ger (500) NICAM стерео
   Default
 • Карактеристики на паметната телевизија
  • HBBTV
   HbbTV
  • Веб прелистувач
   Yes
  • Netflix
   Yes
  • Netflix 4K
   Yes
  • Youtube
   Yes
  • Youtube 4K
   Yes
  • Репродукција на Freeview
   No
  • YES(INTERNAL)
  • Bluetooth
   Yes
  • AVS
   YES(AVS)
  • Огледало на екранот (Miracast)
   Yes
  • Апликација за паметни водичи
   Yes
  • Паметна далечинска апликација
   Yes
 • Карактеристики
  • Медиа плеер
   Yes
  • USB снимање (PVR подготвено)
   Yes
  • Листа на канали со USB клонирање
   Yes
  • HDMI ARC
   Yes
  • HDMI CEC
   Yes
  • MHL преку HDMI (Мобилен HD линк)
   No
  • Телетекст
   Yes
  • Заклучување на деца
   Yes
  • Репродукција на NTSC
   Yes
  • Основен хотелски режим
   BASIC HOTEL MODE
  • Јазици на менито
   English, German, French, Danish, Finnish, Norwegia, Italian, Spanish
 • Моќност / енергија
  • Потрошувачка на енергија во режим на подготвеност
   0,5W
  • Работен напон - фреквенција
   220-240V AC 50Hz
  • Светлост%
   0,72
  • Олово (mg)
   0
  • Меркур (mg)
   0
  • 12V телевизор (мобилна телевизија)
   No
 • Механика
  • Штедливи димензии (мм)
   1369X154X860
  • Бруто тежина (gr)
   19830
  • Нето маса (gr)
   15930
  • VESA (ѕидно монтирање) WxH
   M6 200X200
 • Додатоци
  • Далечински управувач
   Yes
  • Далечинска контрола на батеријата
   Yes
  • Мали далечински управувачи
   No
 • Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.