Hitachi Group Global Network Global Kosovo & Macedonia (македонски)
Select Country/Region
Hitachi во Европа | Телевизори
Kosovo & Macedonia(македонски)

50HE5301

 • 4K Ultra HD
 • SmarTVue
 • Dolby Vision HDR
 • 3 HDMI, 2 USB
Карактеристики Спецификации Поддршка
ПРИРАЧНИЦИ & ДОКУМЕНТАЦИЈА - PDF CARD

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
ПРИРАЧНИЦИ & ДОКУМЕНТАЦИЈА - IB

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
50HE5301 Energy Label

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
4K HDR Immersive

Hitachi UHD ТВ понуда фантастичен гледање искуство со поостри и повеќе шарени слики благодарение на високото пиксели брои.

SmarTvue

Со Smart TV, што е повеќе од само телевизор, вие сте ограничување на она што можете да го направите.

Dolby Vision

Dolby Vision, ги комбинира фасцинантните бои, контраст и осветленост за да го претворат искуството за гледање телевизија во забавно.

Супер Резолуција

Алгоритам за решавање на артефакти на ниска резолуција на видео upscaling.

HITACHI Паметни карактеристики

Micro Dimming

Алгоритам за подобар контраст и живописни квалитет на слика. Ова е предвидено со длабока анализа на секој пиксели, сфаќајќи темни и светли региони и примена на одделни осветлување.

DTS Virtual:X

Works with Alexa

Works with Ok Google

Сподели

Ослободете ја вашата медиумска библиотека од границите на вашиот компјутер со Hitachi Media Browser

Netflix

Prime Video

Youtube

Wifi

Bluetooth

DTS HD

Двоен аудио

Уживајте во двонасочниот звук со двојна аудио технологија

 • Тјунер / радиодифузија
  • Влез на антената
   Yes
  • Тип на приемник
   DVB-T2/C/S2
  • Двоен приемник
   No
  • UHD од сателит
   Yes
  • HEVC (H.265) Декодер
   Yes
  • Хибридна лог гама (HLG)
   Yes
  • Електронски програмски водич (EPG)
   Yes
  • Автоматско пребарување
   Yes
  • Капацитет за складирање на програмата (аналоген)
   200
  • Капацитет на складирање на програма (дигитален S / S2)
   7000
  • Капацитет за складирање на програма (дигитален T / T2 / C)
   800
 • Екран
  • Големина на екран
   50"
  • Резолуција
   3840x2160
  • Тип на панел
   DLED
  • Осветленост
   350
  • QLED
   No
  • Wide Color Gamut
   No
 • Главни карактеристики
  • Smart TV
   Yes
  • Тип на процесор
   QUAD CORE
  • 100Hz
   No
 • Видео
  • UHD Upscaler
   Yes
  • HDR
   Yes
  • Dolby Vision HDR
   Yes
  • MEMC
   No
  • Режими на слика
   Dynamic, Game,Sports, Cinema, Natural, User
  • Super Resolution
   Yes
  • Micro Dimming
   Yes
 • Поврзувања
  • HDMI
   3x HDMI ver2.1
  • CI +
   Yes
  • USB
   2 USB
  • Скарт
   No
  • VGA (компјутер во - D-Sub15)
   No
  • Компонента (YPbPr) во
   No
  • Композитен видео / аудио
   No
  • Дигитален аудио излез
   OPTIC OUT
  • Ethernet
   Yes
  • Слушалки надвор
   Yes
 • Звук
  • DTS декодер
   DTS HD
  • Еквилајзер
   5 band
  • Режими на звук
   Yes
  • Двоен аудио
   Yes
  • Аудио излезна моќност (RMS)
   2x10W RMS(%10 THD)
  • Dolby Audio
   Yes
  • DTS декодер
   DTS HD
  • Внатрешен сабвуфер
   No
  • Еквилајзер
   5 band
  • Режими на звук
   Yes
  • Dolby Atmos
   Yes
  • DTS Virtual :X
   Yes
 • Карактеристики на паметната телевизија
  • Веб прелистувач
   Yes
  • Netflix
   Yes
  • Netflix 4K
   Yes
  • Youtube
   Yes
  • Youtube 4K
   Yes
  • Bluetooth
   No
  • Амазон работи со Алекса
   Yes
  • HBBTV
   HbbTV
  • AVS
   SPECDEFAULTYES(AVS)
  • Огледало на екранот (Miracast)
   Yes
  • Prime Video
   Yes
  • Internal Wifi
   Yes
  • Works with Ok Google
   Yes
  • Built in Chromecast
   No
 • Карактеристики
  • Јазици на менито
   English, German, French, Danish, Finnish, SPECDEFAULTNOrwegia
  • Медиа плеер
   Yes
  • USB снимање (PVR подготвено)
   Yes
  • USB-поддржани датотеки
   .mpg, .mpeg, .dat, .mkv, .mp4, .mov, .3gp, .avi, .mp3, .wma, .aac, .m4a, .jpg, .jpeg, .gif, .png, .bmp
  • Листа на канали со USB клонирање
   Yes
  • HDMI ARC
   Yes
  • HDMI CEC
   Yes
  • MHL преку HDMI (Мобилен HD линк)
   No
  • Основен хотелски режим
   Yes
 • Моќност / енергија
  • Потрошувачка на енергија во режим на подготвеност
   0,5W
  • Светлост%
   72%
  • Олово (mg)
   0
  • Меркур (mg)
   0
  • Energy Efficiency Class for SDR
   G
  • On Mode Power Demand for SDR (Watt)
   71
  • Energy Efficiency Class for HDR
   G
  • On Mode Power Demand for HDR (Watt)
   98
 • Механика
  • Штедливи димензии (мм)
   1215X154X780
  • Бруто тежина (gr)
   14000
  • Нето маса (gr)
   10600
  • VESA (ѕидно монтирање) WxH
   M6 200X200
  • Димензии со држач (мм)
   1130x235x704
  • Димензии без држач (мм)
   1130x82x656
  • Stand Type
   Plastic mid stand
 • Додатоци
  • Далечински управувач
   Yes
  • Далечинска контрола на батеријата
   Yes
  • Упатство за брз почеток
   Yes
  • Мали далечински управувачи
   No
 • Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.