Hitachi Group Global Network Global Kosovo & Macedonia (македонски)
Select Country/Region
Hitachi во Европа | Телевизори
Kosovo & Macedonia(македонски)

43HL7300

 • 4K Ultra HD
 • Sound by JBL
 • Built in Alexa with Mic.
 • Dolby Atmos & Dolby Vision HDR
Карактеристики Спецификации Поддршка
ПРИРАЧНИЦИ & ДОКУМЕНТАЦИЈА - PDF CARD

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
ПРИРАЧНИЦИ & ДОКУМЕНТАЦИЈА - IB

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
43HL7300 Energy Label

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
Sound By JBL

На Hitachi ТВ со звук од JBL носи легендарниот концерт на звукот на вашата дневна соба. Искуство моќен, соба-пополнување на бас и живописни детали кои ви миеше во акција

4K HDR Immersive

Hitachi UHD ТВ понуда фантастичен гледање искуство со поостри и повеќе шарени слики благодарение на високото пиксели брои.

Dolby Atmos

Dolby Atmos immerses сте во вашиот омилен забава со звук што се движи на сите околу вас со воодушевувачки реализам.

Built in Alexa with Mic.

Потрошувачите можат да ги користат Алекса да ги контролираат своите Hitachi Smart Телевизори низ далеку-поле-микрофони приврзани за своите Телевизори – сите без потреба за дополнителни Ехо уред!

HITACHI Паметни карактеристики

Dolby Vision

Dolby Vision, ги комбинира фасцинантните бои, контраст и осветленост за да го претворат искуството за гледање телевизија во забавно.

ME/MC

Со технологија за балансирање на движење, уживајте во непречено гледање на телевизија без губење на сликата

SmarTvue

Со Smart TV, што е повеќе од само телевизор, вие сте ограничување на она што можете да го направите.

Micro Dimming

Алгоритам за подобар контраст и живописни квалитет на слика. Ова е предвидено со длабока анализа на секој пиксели, сфаќајќи темни и светли региони и примена на одделни осветлување.

Супер Резолуција

Алгоритам за решавање на артефакти на ниска резолуција на видео upscaling.

DTS Virtual:X

Netflix

Prime Video

Youtube

Wifi

Bluetooth

Двоен аудио

Уживајте во двонасочниот звук со двојна аудио технологија

DTS HD

 • Тјунер / радиодифузија
  • UHD од сателит
   Yes
  • HEVC (H.265) Декодер
   Yes
  • Хибридна лог гама (HLG)
   Yes
  • Електронски програмски водич (EPG)
   Yes
  • Капацитет за складирање на програмата (аналоген)
   200
  • Капацитет на складирање на програма (дигитален S / S2)
   7000
  • Капацитет за складирање на програма (дигитален T / T2 / C)
   800
  • Влез на антената
   Yes
  • Тип на приемник
   DVB-T2/C/S2
  • Двоен приемник
   No
  • Автоматско пребарување
   Yes
 • Екран
  • Големина на екран
   43"
  • Тип на панел
   DLED
  • Резолуција
   3840x2160
  • Осветленост
   350
  • QLED
   No
  • Wide Color Gamut
   No
 • Главни карактеристики
  • Smart TV
   Yes
  • Тип на процесор
   QUAD CORE
  • 100Hz
   No
 • Видео
  • UHD Upscaler
   Yes
  • Режими на слика
   Dynamic, Game,Sports, Cinema, Natural, User
  • HDR
   Yes
  • Dolby Vision HDR
   Yes
  • MEMC
   Yes
  • Super Resolution
   Yes
  • Micro Dimming
   Yes
 • Поврзувања
  • Скарт
   No
  • VGA (компјутер во - D-Sub15)
   No
  • CI +
   Yes
  • Компонента (YPbPr) во
   No
  • Композитен видео / аудио
   No
  • Дигитален аудио излез
   OPTIC OUT
  • HDMI
   3x HDMI ver2.1
  • USB
   1 USB
  • Ethernet
   Yes
  • Слушалки надвор
   Yes
 • Звук
  • Двоен аудио
   Yes
  • Аудио излезна моќност (RMS)
   2x10W RMS(%10 THD)
  • Dolby Audio
   Yes
  • DTS декодер
   DTS HD
  • Еквилајзер
   5 band
  • Режими на звук
   Yes
  • Внатрешен сабвуфер
   No
  • Dolby Atmos
   Yes
  • DTS Virtual :X
   Yes
  • Sound by JBL
   Yes
 • Карактеристики на паметната телевизија
  • HBBTV
   HbbTV
  • Youtube
   Yes
  • Youtube 4K
   Yes
  • Веб прелистувач
   Yes
  • Netflix
   Yes
  • Netflix 4K
   Yes
  • Bluetooth
   Yes
  • AVS
   Yes(AVS)
  • Амазон работи со Алекса
   Yes
  • Огледало на екранот (Miracast)
   Yes
  • Prime Video
   Yes
  • Internal Wifi
   Yes
  • Built in Alexa with embedded mic
   Yes
  • Works with Ok Google
   Yes
  • Built in Chromecast
   No
 • Карактеристики
  • Медиа плеер
   Yes
  • Јазици на менито
   English, German, French, Danish, Finnish, Norwegia, Spanish, Italian
  • USB снимање (PVR подготвено)
   Yes
  • USB-поддржани датотеки
   .mpg, .mpeg, .dat, .mkv, .mp4, .mov, .3gp, .avi, .mp3, .wma, .aac, .m4a, .jpg, .jpeg, .gif, .png, .bmp
  • Листа на канали со USB клонирање
   Yes
  • HDMI ARC
   Yes
  • HDMI CEC
   Yes
  • MHL преку HDMI (Мобилен HD линк)
   No
  • Основен хотелски режим
   Yes
 • Моќност / енергија
  • Светлост%
   72%
  • Олово (mg)
   0
  • Меркур (mg)
   0
  • Потрошувачка на енергија во режим на подготвеност
   0,5W
  • Energy Efficiency Class for SDR
   G
  • On Mode Power Demand for SDR (Watt)
   54
  • Energy Efficiency Class for HDR
   G
  • On Mode Power Demand for HDR (Watt)
   88
 • Механика
  • Штедливи димензии (мм)
   1085X154X710
  • Димензии со држач (мм)
   964x221x603
  • Димензии без држач (мм)
   964x66x560
  • Бруто тежина (gr)
   11250
  • Нето маса (gr)
   8240
  • VESA (ѕидно монтирање) WxH
   M4 100X100
  • Stand Type
   Metal mid swivel stand
 • Додатоци
  • Далечински управувач
   Yes
  • Далечинска контрола на батеријата
   Yes
  • Упатство за брз почеток
   Yes
  • Мали далечински управувачи
   No
 • Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.