Hitachi Group Global Network Global Kosovo & Macedonia (македонски)
Select Country/Region
Hitachi во Европа | Телевизори
Kosovo & Macedonia(македонски)

43HK6300

 • 4K Ultra HD
 • SmarTVue
 • Dolby Vision HDR
 • 3 HDMI, 2 USB
Карактеристики Спецификации Поддршка
ПРИРАЧНИЦИ & ДОКУМЕНТАЦИЈА - PDF CARD

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
ПРИРАЧНИЦИ & ДОКУМЕНТАЦИЈА - IB

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
43HK6300 Energy Label

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
ME/MC

Со технологија за балансирање на движење, уживајте во непречено гледање на телевизија без губење на сликата

Dolby Vision

Dolby Vision, ги комбинира фасцинантните бои, контраст и осветленост за да го претворат искуството за гледање телевизија во забавно.

SmarTvue

Со Smart TV, што е повеќе од само телевизор, вие сте ограничување на она што можете да го направите.

4K HDR Immersive

Hitachi UHD ТВ понуда фантастичен гледање искуство со поостри и повеќе шарени слики благодарение на високото пиксели брои.

HITACHI Паметни карактеристики

Micro Dimming

Алгоритам за подобар контраст и живописни квалитет на слика. Ова е предвидено со длабока анализа на секој пиксели, сфаќајќи темни и светли региони и примена на одделни осветлување.

Супер Резолуција

Алгоритам за решавање на артефакти на ниска резолуција на видео upscaling.

Dolby Atmos

Dolby Atmos immerses сте во вашиот омилен забава со звук што се движи на сите околу вас со воодушевувачки реализам.

DTS Virtual:X

Works with Alexa

Works with Ok Google

Netflix

Prime Video

Youtube

Wifi

Bluetooth

Двоен аудио

Уживајте во двонасочниот звук со двојна аудио технологија

DTS HD

 • Тјунер / радиодифузија
  • UHD од сателит
   Yes
  • HEVC (H.265) Декодер
   Yes
  • Хибридна лог гама (HLG)
   Yes
  • Електронски програмски водич (EPG)
   Yes
  • Капацитет за складирање на програмата (аналоген)
   200
  • Капацитет на складирање на програма (дигитален S / S2)
   7000
  • Капацитет за складирање на програма (дигитален T / T2 / C)
   800
  • Влез на антената
   Yes
  • Тип на приемник
   DVB-T2/C/S2
  • Двоен приемник
   No
  • Автоматско пребарување
   Yes
 • Екран
  • Големина на екран
   43"
  • Тип на панел
   DLED
  • Резолуција
   3840x2160
  • Осветленост
   350
  • Wide Color Gamut
   No
 • Главни карактеристики
  • Smart TV
   Yes
  • Тип на процесор
   QUAD CORE
  • 100Hz
   No
 • Видео
  • Режими на слика
   Dynamic, Game,Sports, Cinema, Natural, User
  • HDR
   Yes
  • Dolby Vision HDR
   Yes
  • MEMC
   Yes
  • UHD Upscaler
   Yes
  • Super Resolution
   Yes
  • Micro Dimming
   Yes
 • Поврзувања
  • USB
   2 USB
  • Скарт
   No
  • VGA (компјутер во - D-Sub15)
   No
  • CI +
   Yes
  • HDMI
   3x HDMI ver2.1
  • Компонента (YPbPr) во
   No
  • Композитен видео / аудио
   No
  • Дигитален аудио излез
   OPTIC OUT
  • Ethernet
   Yes
  • Слушалки надвор
   Yes
 • Звук
  • Двоен аудио
   Yes
  • Dolby Audio
   Yes
  • DTS декодер
   DTS HD
  • Еквилајзер
   5 band
  • Режими на звук
   Yes
  • Аудио излезна моќност (RMS)
   2x10W RMS(%10 THD)
  • Внатрешен сабвуфер
   No
  • Dolby Atmos
   Yes
  • DTS Virtual :X
   Yes
 • Карактеристики на паметната телевизија
  • HBBTV
   HbbTV
  • Netflix
   Yes
  • Netflix 4K
   Yes
  • Youtube
   Yes
  • Youtube 4K
   Yes
  • Веб прелистувач
   Yes
  • Bluetooth
   Yes
  • AVS
   Yes(AVS)
  • Амазон работи со Алекса
   Yes
  • Огледало на екранот (Miracast)
   Yes
  • Prime Video
   Yes
  • Internal Wifi
   Yes
  • Works with Ok Google
   Yes
  • Built in Chromecast
   No
 • Карактеристики
  • Медиа плеер
   Yes
  • Јазици на менито
   English, German, French, Danish, Finnish, Norwegia, Spanish, Italian
  • USB снимање (PVR подготвено)
   Yes
  • USB-поддржани датотеки
   .mpg, .mpeg, .dat, .mkv, .mp4, .mov, .3gp, .avi, .mp3, .wma, .aac, .m4a, .jpg, .jpeg, .gif, .png, .bmp
  • Листа на канали со USB клонирање
   Yes
  • HDMI ARC
   Yes
  • HDMI CEC
   Yes
  • MHL преку HDMI (Мобилен HD линк)
   No
  • Основен хотелски режим
   Yes
 • Моќност / енергија
  • Потрошувачка на енергија во режим на подготвеност
   0,5W
  • Светлост%
   72%
  • Олово (mg)
   0
  • Меркур (mg)
   0
  • Energy Efficiency Class for SDR
   G
  • On Mode Power Demand for SDR (Watt)
   54
  • Energy Efficiency Class for HDR
   G
  • On Mode Power Demand for HDR (Watt)
   88
 • Механика
  • Штедливи димензии (мм)
   1085X154X710
  • Димензии со држач (мм)
   964x241x592
  • Димензии без држач (мм)
   964x82x560
  • Бруто тежина (gr)
   9840
  • Нето маса (gr)
   7140
  • VESA (ѕидно монтирање) WxH
   M4 100X100
  • Stand Type
   Metal side stand
 • Додатоци
  • Далечински управувач
   Yes
  • Упатство за брз почеток
   Yes
  • Мали далечински управувачи
   No
  • Далечинска контрола на батеријата
   Yes
 • Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.