Hitachi Group Global Network Global Kosovo & Macedonia (македонски)
Select Country/Region
Hitachi во Европа | Телевизори
Kosovo & Macedonia(македонски)

42HE4300

  • Full HD
  • Smart TV
  • 3 HDMI, 1 USB
  • Super Resolution
  • HDR10
Карактеристики Спецификации Поддршка
ПРИРАЧНИЦИ & ДОКУМЕНТАЦИЈА - PDF CARD

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
ПРИРАЧНИЦИ & ДОКУМЕНТАЦИЈА - IB

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
42HE4300 Energy Label

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
FHD

Збогатената технологија за обработка на слики сега ги прави сликите поживи и посветли

Micro Dimming

Алгоритам за подобар контраст и живописни квалитет на слика. Ова е предвидено со длабока анализа на секој пиксели, сфаќајќи темни и светли региони и примена на одделни осветлување.

Works with Alexa

Dolby Audio

Подгответе се да го почувствувате богатиот, јасен и моќен звучен систем со Dolby Audio дома.

HITACHI Паметни карактеристики

Супер Резолуција

Алгоритам за решавање на артефакти на ниска резолуција на видео upscaling.

HDR10

Висок Динамички Опсег овозможува видео и фотографии, со многу поголема светлината, контрастот, и подобро боја точност отколку што беше можно во минатото.

DTS Virtual:X

Works with Ok Google

Netflix

Youtube

Prime Video

Wifi

Bluetooth

  • Тјунер / радиодифузија
    • Двоен приемник
      No
    • HEVC (H.265) Декодер
      Yes
    • Хибридна лог гама (HLG)
      Yes
    • Електронски програмски водич (EPG)
      Yes
    • Автоматско пребарување
      Yes
    • Капацитет за складирање на програмата (аналоген)
      200
    • Капацитет на складирање на програма (дигитален S / S2)
      10000
    • Капацитет за складирање на програма (дигитален T / T2 / C)
      800
    • Влез на антената
      Yes
    • Тип на приемник
      DVB-T2/C/S2
  • Екран
    • Големина на екран
      42"
    • Тип на панел
      DLED
    • Резолуција
      Full HD (1920x1080)
    • Осветленост
      300
    • QLED
      No
    • Wide Color Gamut
      No
  • Главни карактеристики
    • Smart TV
      Yes
    • ТВ-ДВД Комби
      No
    • Тип на процесор
      QUAD CORE
    • 100Hz
      No
    • 12V TV (Mobile TV)
      No
  • Видео
    • UHD Upscaler
      No
    • Режими на слика
      Dynamic, Game,Sports, Cinema, Natural, User
    • HDR
      Yes
    • Dolby Vision HDR
      No
    • MEMC
      No
    • Super Resolution
      Yes
    • Micro Dimming
      Yes
  • Поврзувања
    • HDMI
      3x HDMI ver1.4
    • USB
      1 USB
    • Скарт
      No
    • VGA (компјутер во - D-Sub15)
      No
    • CI +
      Yes
    • Компонента (YPbPr) во
      via VGA
    • Композитен видео / аудио
      Yes
    • Дигитален аудио излез
      OPTIC OUT
    • Ethernet
      Yes
    • Слушалки надвор
      Yes
  • Звук
    • DTS декодер
      DTS HD
    • Еквилајзер
      5 band
    • Режими на звук
      Yes
    • Двоен аудио
      Yes
    • Аудио излезна моќност (RMS)
      2x8W RMS(%10 THD)
    • Dolby Audio
      Yes
    • Dolby Atmos
      DAP
    • DTS Virtual :X
      Yes
  • Карактеристики на паметната телевизија
    • HBBTV
      HbbTV
    • Веб прелистувач
      Yes
    • Netflix
      Yes
    • Netflix 4K
      No
    • Youtube
      Yes
    • Youtube 4K
      No
    • Bluetooth
      Yes
    • AVS
      Yes
    • Амазон работи со Алекса
      Yes
    • Огледало на екранот (Miracast)
      Yes
    • Prime Video
      Yes
    • Google Play Store
      No
    • Google Play Movies
      No
    • Internal Wifi
      Yes
    • Works with Ok Google
      Yes
    • Built in Chromecast
      No
  • Карактеристики
    • Листа на канали со USB клонирање
      Yes
    • HDMI ARC
      Yes
    • HDMI CEC
      Yes
    • Медиа плеер
      Yes
    • USB снимање (PVR подготвено)
      Yes
    • USB-поддржани датотеки
      .mpg, .mpeg, .dat, .mkv, .mp4, .mov, .3gp, .avi, .mp3, .wma, .aac, .m4a, .jpg, .jpeg, .gif, .png, .bmp
    • MHL преку HDMI (Мобилен HD линк)
      No
    • Основен хотелски режим
      Yes
    • Јазици на менито
      English, German, French, Danish, Finnish, Norwegia
  • Моќност / енергија
    • Светлост%
      72%
    • Олово (mg)
      0
    • Меркур (mg)
      0
    • Потрошувачка на енергија во режим на подготвеност
      0,5W
    • Energy Efficiency Class for SDR
      E
    • On Mode Power Demand for SDR (Watt)
      40
    • Energy Efficiency Class for HDR
      G
    • On Mode Power Demand for HDR (Watt)
      60
  • Механика
    • Бруто тежина (gr)
      9350
    • Нето маса (gr)
      6800
    • VESA (ѕидно монтирање) WxH
      M4 100X100
    • Штедливи димензии (мм)
      1085X154X710
    • Stand Type
      Plastic side stand
  • Додатоци
    • Далечински управувач
      Yes
    • Далечинска контрола на батеријата
      Yes
    • Упатство за брз почеток
      Yes
    • Мали далечински управувачи
      No
  • Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.