Hitachi Group Global Network Global Kosovo & Macedonia (македонски)
Select Country/Region
Hitachi во Европа | Телевизори
Kosovo & Macedonia(македонски)

32HK4800

 • Full HD
 • Built in Alexa with Mic.
 • SmarTVue
 • 3 HDMI, 1 USB
Карактеристики Спецификации Поддршка
ПРИРАЧНИЦИ & ДОКУМЕНТАЦИЈА - PDF CARD

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
ПРИРАЧНИЦИ & ДОКУМЕНТАЦИЈА - IB

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
32HK4800 Energy Label

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
FHD

Збогатената технологија за обработка на слики сега ги прави сликите поживи и посветли

Сподели

Ослободете ја вашата медиумска библиотека од границите на вашиот компјутер со Hitachi Media Browser

Built in Alexa with Mic.

Потрошувачите можат да ги користат Алекса да ги контролираат своите Hitachi Smart Телевизори низ далеку-поле-микрофони приврзани за своите Телевизори – сите без потреба за дополнителни Ехо уред!

Micro Dimming

Алгоритам за подобар контраст и живописни квалитет на слика. Ова е предвидено со длабока анализа на секој пиксели, сфаќајќи темни и светли региони и примена на одделни осветлување.

HITACHI Паметни карактеристики

HDR10

Висок Динамички Опсег овозможува видео и фотографии, со многу поголема светлината, контрастот, и подобро боја точност отколку што беше можно во минатото.

DTS Virtual:X

Works with Alexa

Works with Ok Google

Сподели

Ослободете ја вашата медиумска библиотека од границите на вашиот компјутер со Hitachi Media Browser

Netflix

Prime Video

Youtube

Wifi

Bluetooth

DTS HD

Двоен аудио

Уживајте во двонасочниот звук со двојна аудио технологија

 • Тјунер / радиодифузија
  • HEVC (H.265) Декодер
   Yes
  • Хибридна лог гама (HLG)
   Yes
  • Електронски програмски водич (EPG)
   Yes
  • Капацитет за складирање на програмата (аналоген)
   200
  • Капацитет на складирање на програма (дигитален S / S2)
   7000
  • Капацитет за складирање на програма (дигитален T / T2 / C)
   800
  • Влез на антената
   Yes
  • Тип на приемник
   DVB-T2/C/S2
  • Двоен приемник
   No
  • Автоматско пребарување
   Yes
 • Екран
  • Големина на екран
   32"
  • Тип на панел
   DLED
  • Резолуција
   1920x1080
  • Осветленост
   250
  • Wide Color Gamut
   No
 • Главни карактеристики
  • Smart TV
   Yes
  • Тип на процесор
   QUAD CORE
  • 100Hz
   No
  • 12V TV (Mobile TV)
   No
 • Видео
  • HDR
   Yes
  • Dolby Vision HDR
   No
  • MEMC
   No
  • Режими на слика
   Dynamic, Game,Sports, Cinema, Natural, User
  • Super Resolution
   Yes
  • Micro Dimming
   Yes
 • Поврзувања
  • HDMI
   3x HDMI ver1.4
  • USB
   1 USB
  • Скарт
   No
  • VGA (компјутер во - D-Sub15)
   Yes
  • CI +
   Yes
  • Компонента (YPbPr) во
   via VGA
  • Композитен видео / аудио
   Yes
  • Дигитален аудио излез
   OPTIC OUT
  • Ethernet
   Yes
  • Слушалки надвор
   Yes
 • Звук
  • Двоен аудио
   Yes
  • Еквилајзер
   5 band
  • Режими на звук
   Yes
  • Аудио излезна моќност (RMS)
   2x6W RMS(%10 THD)
  • Dolby Audio
   Yes
  • DTS декодер
   DTS HD
  • Dolby Atmos
   No
  • DTS Virtual :X
   Yes
 • Карактеристики на паметната телевизија
  • Array
  • Array
  • Array
  • Array
  • HBBTV
   HbbTV
  • Веб прелистувач
   Yes
  • Youtube
   Yes
  • Youtube 4K
   No
  • Bluetooth
   Yes
  • Netflix
   Yes
  • Netflix 4K
   No
  • AVS
   Yes
  • Амазон работи со Алекса
   Yes
  • Огледало на екранот (Miracast)
   Yes
  • Prime Video
   Yes
  • Internal Wifi
   Yes
  • Built in Alexa with embedded mic
   Yes
  • Works with Ok Google
   Yes
  • Built in Chromecast
   No
 • Карактеристики
  • Основен хотелски режим
   Yes
  • Јазици на менито
   English, German, French, Danish, Finnish, Norwegia, Spanish, Italian
  • Медиа плеер
   Yes
  • USB снимање (PVR подготвено)
   Yes
  • USB-поддржани датотеки
   .mpg, .mpeg, .dat, .mkv, .mp4, .mov, .3gp, .avi, .mp3, .wma, .aac, .m4a, .jpg, .jpeg, .gif, .png, .bmp
  • Листа на канали со USB клонирање
   Yes
  • HDMI ARC
   Yes
  • HDMI CEC
   Yes
  • MHL преку HDMI (Мобилен HD линк)
   No
 • Моќност / енергија
  • Светлост%
   72%
  • Олово (mg)
   0
  • Меркур (mg)
   0
  • Потрошувачка на енергија во режим на подготвеност
   0,5W
  • Energy Efficiency Class for SDR
   F
  • On Mode Power Demand for SDR (Watt)
   32
  • Energy Efficiency Class for HDR
   G
  • On Mode Power Demand for HDR (Watt)
   45
 • Механика
  • Штедливи димензии (мм)
   795X128X530
  • Бруто тежина (gr)
   5950
  • Нето маса (gr)
   4750
  • VESA (ѕидно монтирање) WxH
   M4 75X75
  • Димензии со држач (мм)
   726x139x468
  • Димензии без држач (мм)
   726x76x428
  • Stand Type
   Metal mid stand
 • Додатоци
  • Далечински управувач
   Yes
  • Далечинска контрола на батеријата
   SPECDEFAULTYES
  • Упатство за брз почеток
   SPECDEFAULTYES
  • Мали далечински управувачи
   No
 • Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.