Hitachi Group Global Network Global Kosovo & Macedonia (македонски)
Select Country/Region
Hitachi во Европа | Телевизори
Kosovo & Macedonia(македонски)

32HE4100

 • FULL HD
 • SmarTVue
 • 3 HDMI, 1USB
 • Dolby Audio
Карактеристики Спецификации Поддршка
ПРИРАЧНИЦИ & ДОКУМЕНТАЦИЈА - PDF CARD

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
ПРИРАЧНИЦИ & ДОКУМЕНТАЦИЈА - IB

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
32HE4100 Energy Label

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
FHD

Збогатената технологија за обработка на слики сега ги прави сликите поживи и посветли

SmarTvue

Со Smart TV, што е повеќе од само телевизор, вие сте ограничување на она што можете да го направите.

HITACHI Паметни карактеристики

Двоен аудио

Уживајте во двонасочниот звук со двојна аудио технологија

SmarTVue Remote

Далечинскиот управувач Hitachi SmarTVue нуди повеќе удобен, удобен и подобрен начин за контрола на вашиот Smart TV

Сподели

Ослободете ја вашата медиумска библиотека од границите на вашиот компјутер со Hitachi Media Browser

Слика мајстор

Искусете го вистинскиот квалитет во целата ваша забава

Звук мајстор

Повеќе длабоко извонредно аудио со DTS карактеристики

HDMI

Видео и аудио фајлови со висока резолуција преку HDMI технологија на вашиот телевизор со еден кабел

 • Тјунер / радиодифузија
  • Тип на приемник
   DVB-T2/C/S2
  • Двоен приемник
   НЕ
  • UHD од сателит
   НЕ
  • HEVC (H.265) Декодер
   ДА
  • Хибридна лог гама (HLG)
   НЕ
  • Freesat
   НЕ
  • Електронски програмски водич (EPG)
   ДА
  • Автоматско пребарување
   ДА
  • Капацитет за складирање на програмата (аналоген)
   200
  • Капацитет на складирање на програма (дигитален S / S2)
   10000
  • Капацитет за складирање на програма (дигитален T / T2 / C)
   800
  • Влез на антената
   ДА
 • Екран
  • Големина на екран
   32"
  • Резолуција
   1920x1080
 • Главни карактеристики
  • Smart TV
   ДА
  • Тип на процесор
   DUAL CORE
  • ТВ-ДВД Комби
   НЕ
 • Видео
  • Широк колор
   НЕ
  • HDR
   НЕ
  • MEMC
   НЕ
  • UHD Upscaler
   НЕ
  • Режими на слика
   Dynamic, Game,Sports, Cinema, Natural, User
 • Поврзувања
  • HDMI
   3 HDMI
  • USB
   1 USB
  • Скарт
   Via RCA
  • VGA (компјутер во - D-Sub15)
   ДА
  • CI +
   ДА
  • Компонента (YPbPr) во
   VIA PC INPUT
  • Композитен видео / аудио
   ДА
  • Дигитален аудио излез
   OPTIC OUT
  • Ethernet
   ДА
  • Слушалки надвор
   Default
 • Звук
  • Аудио излезна моќност (RMS)
   2x6W
  • DTS декодер
   DTS TruSurround+DTS HD
  • Тип на звучник
   DOWNFIRING SPEAKER
  • Еквилајзер
   5 band
  • Ger (500) NICAM стерео
   Default
 • Карактеристики на паметната телевизија
  • ДА(INTERNAL)
  • Bluetooth
   ДА
  • AVS
   ДА(AVS)
  • Огледало на екранот (Miracast)
   ДА
  • Апликација за паметни водичи
   ДА
  • Паметна далечинска апликација
   ДА
  • Hitachi Smartvue
   ДА
  • HBBTV
   ДА
  • Веб прелистувач
   ДА
  • Netflix
   ДА
  • Netflix 4K
   ДА
  • Youtube
   ДА
  • Youtube 4K
   НЕ
  • Репродукција на Freeview
   НЕ
 • Карактеристики
  • Медиа плеер
   ДА
  • USB снимање (PVR подготвено)
   ДА
  • Листа на канали со USB клонирање
   ДА
  • HDMI ARC
   ДА
  • HDMI CEC
   ДА
  • MHL преку HDMI (Мобилен HD линк)
   НЕ
  • Телетекст
   ДА
  • Заклучување на деца
   ДА
  • Репродукција на NTSC
   ДА
  • Основен хотелски режим
   BASIC HOTEL MODE
  • Јазици на менито
   English, German, French, Danish, Finnish, Norwegia, Italian, Spanish
 • Моќност / енергија
  • Потрошувачка на енергија во режим на подготвеност
   0,5W(ST-BY)
  • Работен напон - фреквенција
   220-240V AC 50Hz
  • Светлост%
   72%
  • Олово (mg)
   0
  • Меркур (mg)
   0
  • 12V телевизор (мобилна телевизија)
   НЕ
 • Механика
  • Димензии со држач (мм)
   795X128X530
  • Бруто тежина (gr)
   6,200
  • Нето маса (gr)
   5,000
  • VESA (ѕидно монтирање) WxH
   M4 75X75
 • Додатоци
  • Далечински управувач
   ДА
  • Далечинска контрола на батеријата
   ДА
  • Мали далечински управувачи
   НЕ
 • Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.