Hitachi Group Global Network Global Kosovo & Macedonia (македонски)
Select Country/Region
Hitachi во Европа | Телевизори
Kosovo & Macedonia(македонски)

32HE4000

 • FHD
 • 2 HDMI, 1 USB
 • SmarTvue
 • Dolby Audio
Карактеристики Спецификации Поддршка
ПРИРАЧНИЦИ & ДОКУМЕНТАЦИЈА - PDF CARD

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
ПРИРАЧНИЦИ & ДОКУМЕНТАЦИЈА - IB

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
32HE4000 Energy Label

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
FHD

Збогатената технологија за обработка на слики сега ги прави сликите поживи и посветли

SmarTvue

Со Smart TV, што е повеќе од само телевизор, вие сте ограничување на она што можете да го направите.

Dolby Audio

Подгответе се да го почувствувате богатиот, јасен и моќен звучен систем со Dolby Audio дома.

HITACHI Паметни карактеристики

Слика мајстор

Искусете го вистинскиот квалитет во целата ваша забава

Звук мајстор

Повеќе длабоко извонредно аудио со DTS карактеристики

Сподели

Ослободете ја вашата медиумска библиотека од границите на вашиот компјутер со Hitachi Media Browser

SmarTVue Remote

Далечинскиот управувач Hitachi SmarTVue нуди повеќе удобен, удобен и подобрен начин за контрола на вашиот Smart TV

Двоен аудио

Уживајте во двонасочниот звук со двојна аудио технологија

HDMI

Видео и аудио фајлови со висока резолуција преку HDMI технологија на вашиот телевизор со еден кабел

USB

Со подобрената USB технологија, лесно можете да се поврзете со вашиот телевизор со надворешни хардверски делови и пренос на податоци.

 • Тјунер / радиодифузија
  • Тип на приемник
   DVB-T2/C/S2
  • Двоен приемник
   No
  • UHD од сателит
   Yes
  • HEVC (H.265) Декодер
   Yes
  • Хибридна лог гама (HLG)
   No
  • Електронски програмски водич (EPG)
   Yes
  • Автоматско пребарување
   Yes
  • Капацитет за складирање на програмата (аналоген)
   200
  • Капацитет на складирање на програма (дигитален S / S2)
   10000
  • Капацитет за складирање на програма (дигитален T / T2 / C)
   800
  • Влез на антената
   No
 • Екран
  • Големина на екран
   32" 16/9  ~ 81 cm
  • Резолуција
   1920x1080
  • Осветленост
   250
 • Главни карактеристики
  • Smart TV
   Yes
  • Тип на процесор
   DUAL CORE
  • ТВ-ДВД Комби
   No
  • Најдобар Picure
   600
  • 100Hz
   50Hz
 • Видео
  • Широк колор
   No
  • HDR
   No
  • UHD Upscaler
   No
  • Режими на слика
   Dynamic, Game,Sports, Cinema, Natural, User
 • Поврзувања
  • HDMI
   3 HDMI
  • USB
   1 USB
  • Скарт
   Via RCA
  • VGA (компјутер во - D-Sub15)
   Yes
  • CI +
   Yes
  • Компонента (YPbPr) во
   VIA PC INPUT
  • Композитен видео / аудио
   Yes
  • Дигитален аудио излез
   OPTIC OUT
  • Ethernet
   Yes
  • Слушалки надвор
   Yes
 • Звук
  • Двоен аудио
   Yes
  • Аудио излезна моќност (RMS)
   2x6W RMS(%10 THD)
  • Dolby Audio
   Yes
  • DTS декодер
   DTS TruSurround+DTS HD
  • Внатрешен сабвуфер
   No
  • Тип на звучник
   DOWNFIRING SPEAKER
  • Еквилајзер
   5 band
  • Ger (500) NICAM стерео
   Default
  • Режими на звук
   Yes
 • Карактеристики на паметната телевизија
  • Hitachi Smartvue
   Yes
  • HBBTV
   Yes
  • Веб прелистувач
   Yes
  • Netflix
   Yes
  • Netflix 4K
   Yes
  • Youtube
   Yes
  • Youtube 4K
   Yes
  • Репродукција на Freeview
   No
  • Optional
  • Bluetooth
   Yes
  • FollowMe TV
   Yes
  • AVS
   Yes
  • Амазон работи со Алекса
   Yes
  • Амазон цртичка е овозможена
   No
  • Огледало на екранот (Miracast)
   Yes
  • Апликација за паметни водичи
   Yes
  • Паметна далечинска апликација
   Yes
 • Карактеристики
  • Медиа плеер
   Yes
  • USB снимање (PVR подготвено)
   Yes
  • USB-поддржани датотеки
   No
  • Листа на канали со USB клонирање
   Yes
  • HDMI ARC
   Yes
  • HDMI CEC
   Yes
  • MHL преку HDMI (Мобилен HD линк)
   No
  • Телетекст
   Yes
  • Заклучување на деца
   Yes
  • Репродукција на NTSC
   Yes
  • Основен хотелски режим
   Yes
  • Јазици на менито
   BASIC HOTEL MODE
 • Моќност / енергија
  • Потрошувачка на енергија во режим на подготвеност
   0,5W(ST-BY)220-240V AC 50Hz
  • Работен напон - фреквенција
   0,5W
  • Светлост%
   0.72
  • 12V телевизор (мобилна телевизија)
   No
 • Механика
  • VESA (ѕидно монтирање) WxH
   M4 200X100
 • Додатоци
  • Далечински управувач
   Yes
  • Далечинска контрола на батеријата
   Yes
  • Упатство за брз почеток
   No
  • Мали далечински управувачи
   No
 • Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.