Hitachi Group Global Network Global Kosovo & Macedonia (македонски)
Select Country/Region
Hitachi во Европа | Телевизори
Kosovo & Macedonia(македонски)

32HE2300W

 • HD Ready
 • SmarTVue
 • 3 HDMI
 • 1 USB
Карактеристики Спецификации Поддршка
ПРИРАЧНИЦИ & ДОКУМЕНТАЦИЈА - PDF CARD

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
ПРИРАЧНИЦИ & ДОКУМЕНТАЦИЈА - IB

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
32HE2300W Energy Label

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
HDR10

Висок Динамички Опсег овозможува видео и фотографии, со многу поголема светлината, контрастот, и подобро боја точност отколку што беше можно во минатото.

Micro Dimming

Алгоритам за подобар контраст и живописни квалитет на слика. Ова е предвидено со длабока анализа на секој пиксели, сфаќајќи темни и светли региони и примена на одделни осветлување.

SmarTvue

Со Smart TV, што е повеќе од само телевизор, вие сте ограничување на она што можете да го направите.

HD Ready

Подобрен квалитет на сликата и искуство со перформансите на вашата цена со вас

HITACHI Паметни карактеристики

Сподели

Ослободете ја вашата медиумска библиотека од границите на вашиот компјутер со Hitachi Media Browser

Works with Ok Google

Works with Alexa

DTS Virtual:X

Netflix

Prime Video

Youtube

Wifi

DTS HD

HDMI

Видео и аудио фајлови со висока резолуција преку HDMI технологија на вашиот телевизор со еден кабел

Headphone

 • Тјунер / радиодифузија
  • Тип на приемник
   DVB-T2/C/S2
  • Влез на антената
   Yes
  • Двоен приемник
   No
  • HEVC (H.265) Декодер
   Yes
  • Хибридна лог гама (HLG)
   Yes
  • Електронски програмски водич (EPG)
   Yes
  • Автоматско пребарување
   Yes
  • Капацитет за складирање на програмата (аналоген)
   200
  • Капацитет на складирање на програма (дигитален S / S2)
   7000
  • Капацитет за складирање на програма (дигитален T / T2 / C)
   800
 • Екран
  • Големина на екран
   32"
  • Осветленост
   250
  • Резолуција
   1366x768
  • Тип на панел
   DLED
  • Wide Color Gamut
   No
 • Главни карактеристики
  • Smart TV
   Yes
  • Тип на процесор
   QUAD CORE
  • 100Hz
   No
  • ТВ-ДВД Комби
   No
  • 12V TV (Mobile TV)
   No
 • Видео
  • Широк колор
   No
  • HDR
   Yes
  • Dolby Vision HDR
   No
  • MEMC
   No
  • Режими на слика
   Dynamic, Game,Sports, Cinema, Natural, User
  • Super Resolution
   Yes
  • Micro Dimming
   Yes
 • Поврзувања
  • HDMI
   3x HDMI ver1.4
  • USB
   1 USB
  • Скарт
   No
  • VGA (компјутер во - D-Sub15)
   Yes
  • CI +
   Yes
  • Компонента (YPbPr) во
   via VGA
  • Композитен видео / аудио
   Yes
  • Дигитален аудио излез
   OPTIC OUT
  • Ethernet
   Yes
  • Слушалки надвор
   Yes
 • Звук
  • Двоен аудио
   Yes
  • Аудио излезна моќност (RMS)
   2x6W RMS(%10 THD)
  • Dolby Audio
   Yes
  • DTS декодер
   DTS HD
  • Еквилајзер
   5 band
  • Режими на звук
   Yes
  • Dolby Atmos
   No
  • DTS Virtual :X
   Yes
 • Карактеристики на паметната телевизија
  • HBBTV
   HbbTV
  • Веб прелистувач
   Yes
  • Netflix
   Yes
  • Netflix 4K
   No
  • Youtube
   Yes
  • Youtube 4K
   No
  • Bluetooth
   No
  • AVS
   Yes(AVS)
  • Амазон работи со Алекса
   Yes
  • Огледало на екранот (Miracast)
   Yes
  • Prime Video
   Yes
  • Internal Wifi
   Yes
  • Works with Ok Google
   Yes
  • Built in Chromecast
   No
 • Карактеристики
  • Медиа плеер
   Yes
  • Јазици на менито
   English, German, French, Danish, Finnish, Norwegia
  • USB снимање (PVR подготвено)
   Yes
  • USB-поддржани датотеки
   .mpg, .mpeg, .dat, .mkv, .mp4, .mov, .3gp, .avi, .mp3, .wma, .aac, .m4a, .jpg, .jpeg, .gif, .png, .bmp
  • Листа на канали со USB клонирање
   Yes
  • HDMI ARC
   Yes
  • HDMI CEC
   Yes
  • MHL преку HDMI (Мобилен HD линк)
   No
  • Основен хотелски режим
   Yes
 • Моќност / енергија
  • Потрошувачка на енергија во режим на подготвеност
   0,5W
  • Светлост%
   0,72
  • Олово (mg)
   0
  • Меркур (mg)
   0
  • 12V телевизор (мобилна телевизија)
   No
  • Energy Efficiency Class for SDR
   F
  • On Mode Power Demand for SDR (Watt)
   32
  • Energy Efficiency Class for HDR
   G
 • Механика
  • Штедливи димензии (мм)
   795X128X530
  • Димензии со држач (мм)
   734x176x463
  • Димензии без држач (мм)
   734x78x435
  • Бруто тежина (gr)
   5480
  • Нето маса (gr)
   4310
  • VESA (ѕидно монтирање) WxH
   M4 75X75
  • Stand Type
   Plastic side stand
 • Додатоци
  • Далечински управувач
   Yes
  • Далечинска контрола на батеријата
   Yes
  • Упатство за брз почеток
   Yes
  • Мали далечински управувачи
   No
 • Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.