Hitachi Group Global Network Global Kosovo & Macedonia (македонски)
Select Country/Region
Hitachi во Европа | Телевизори
Kosovo & Macedonia(македонски)

32HE2200

 • HD-READY
 • SmarTVue
 • 2 HDMI, 1 USB
 • HDR10
Карактеристики Спецификации Поддршка
ПРИРАЧНИЦИ & ДОКУМЕНТАЦИЈА - PDF CARD

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
ПРИРАЧНИЦИ & ДОКУМЕНТАЦИЈА - IB

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
32HE2200 Energy Label

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
HD Ready

Подобрен квалитет на сликата и искуство со перформансите на вашата цена со вас

SmarTvue

Со Smart TV, што е повеќе од само телевизор, вие сте ограничување на она што можете да го направите.

HITACHI Паметни карактеристики

Двоен аудио

Уживајте во двонасочниот звук со двојна аудио технологија

SmarTVue Remote

Далечинскиот управувач Hitachi SmarTVue нуди повеќе удобен, удобен и подобрен начин за контрола на вашиот Smart TV

Сподели

Ослободете ја вашата медиумска библиотека од границите на вашиот компјутер со Hitachi Media Browser

Звук мајстор Плус

Појасен звучен дијалог благодарение на подобрите звучници и DTS звучните технологии

Слика мајстор

Искусете го вистинскиот квалитет во целата ваша забава

HDMI

Видео и аудио фајлови со висока резолуција преку HDMI технологија на вашиот телевизор со еден кабел

 • Тјунер / радиодифузија
  • Двоен приемник
   No
  • HEVC (H.265) Декодер
   Yes
  • Хибридна лог гама (HLG)
   Yes
  • Електронски програмски водич (EPG)
   Yes
  • Автоматско пребарување
   Yes
  • Капацитет за складирање на програмата (аналоген)
   200
  • Капацитет на складирање на програма (дигитален S / S2)
   10000
  • Капацитет за складирање на програма (дигитален T / T2 / C)
   800
  • Влез на антената
   Yes
  • Freesat
   No
 • Екран
  • Големина на екран
   32"
  • Резолуција
   1366x768
 • Главни карактеристики
  • Smart TV
   Yes
  • Тип на процесор
   QUAD CORE
  • ТВ-ДВД Комби
   No
 • Видео
  • Широк колор
   No
  • HDR
   HDR10
  • UHD Upscaler
   No
  • Режими на слика
   Dynamic, Game,Sports, Cinema, Natural, User
  • MEMC
   No
 • Поврзувања
  • HDMI
   2 HDMI
  • USB
   1 USB
  • Скарт
   Via RCA
  • VGA (компјутер во - D-Sub15)
   Yes
  • CI +
   CI+
  • Компонента (YPbPr) во
   VIA PC INPUT
  • Композитен видео / аудио
   Yes
  • Дигитален аудио излез
   OPTIC OUT
  • Ethernet
   Yes
  • Слушалки надвор
   No
 • Звук
  • Аудио излезна моќност (RMS)
   2x6W RMS(%10 THD)
  • DTS декодер
   DTS Virtual X + DTS HD
  • Внатрешен сабвуфер
   No
  • Тип на звучник
   DOWNFIRING SPEAKER
  • Еквилајзер
   5 band
  • Ger (500) NICAM стерео
   Default
 • Карактеристики на паметната телевизија
  • HBBTV
   HbbTV
  • Веб прелистувач
   Yes
  • Netflix
   Yes
  • Netflix 4K
   No
  • Youtube
   Yes
  • Youtube 4K
   No
  • Репродукција на Freeview
   No
  • YES(INTERNAL)
  • Bluetooth
   No
  • AVS
   YES(AVS)
  • Огледало на екранот (Miracast)
   Yes
  • Апликација за паметни водичи
   Yes
  • Паметна далечинска апликација
   Yes
 • Карактеристики
  • Медиа плеер
   Yes
  • USB снимање (PVR подготвено)
   Yes
  • Листа на канали со USB клонирање
   Yes
  • HDMI ARC
   Yes
  • HDMI CEC
   Yes
  • MHL преку HDMI (Мобилен HD линк)
   No
  • Телетекст
   Yes
  • Заклучување на деца
   Yes
  • Репродукција на NTSC
   Yes
  • Основен хотелски режим
   BASIC HOTEL MODE
  • Јазици на менито
   English, German, French, Danish, Finnish, Norwegia, Italian, Spanish
 • Моќност / енергија
  • Потрошувачка на енергија во режим на подготвеност
   0,5W
  • Работен напон - фреквенција
   220-240V AC 50Hz
  • Светлост%
   0,72
  • Олово (mg)
   0
  • Меркур (mg)
   0
  • 12V телевизор (мобилна телевизија)
   No
 • Механика
  • Штедливи димензии (мм)
   795X128X530
  • Бруто тежина (gr)
   6080
  • Нето маса (gr)
   4890
  • VESA (ѕидно монтирање) WxH
   M4 75X75
 • Додатоци
  • Далечински управувач
   Yes
  • Далечинска контрола на батеријата
   Yes
  • Мали далечински управувачи
   No
 • Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.