Hitachi Group Global Network Global Kosovo & Macedonia (македонски)
Select Country/Region
Hitachi во Европа | Телевизори
Kosovo & Macedonia(македонски)

32HAK4250

 • FULL HD
 • Android TV
 • 3 HDMI, 2USB
Карактеристики Спецификации Поддршка
ПРИРАЧНИЦИ & ДОКУМЕНТАЦИЈА - PDF CARD

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
ПРИРАЧНИЦИ & ДОКУМЕНТАЦИЈА - IB

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
32HAK4250 Energy Label

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
FHD

Збогатената технологија за обработка на слики сега ги прави сликите поживи и посветли

Android TV

Истражуваат илјадници филмови, емисии, игри и да добиете одговори на вашите прашања на големиот екран со Андроид во ЖИВО

HITACHI Паметни карактеристики

Слика мајстор

Искусете го вистинскиот квалитет во целата ваша забава

Звук мајстор

Повеќе длабоко извонредно аудио со DTS карактеристики

Google Play Филмови

Google Play Филмови го прави наоѓање и гледање филмови & ТВ емисии полесно од било кога.

ChromeCast Built in

Chromecast вграден е технологија што ви овозможува да стримувате вашата омилена забава и апликации од вашиот телефон, таблет или лаптоп правото на вашиот ТВ

 • Тјунер / радиодифузија
  • Двоен приемник
   No
  • HEVC (H.265) Декодер
   Yes
  • Хибридна лог гама (HLG)
   Yes
  • Електронски програмски водич (EPG)
   Yes
  • Автоматско пребарување
   Yes
  • Капацитет за складирање на програмата (аналоген)
   200
  • Капацитет на складирање на програма (дигитален S / S2)
   10000
  • Капацитет за складирање на програма (дигитален T / T2 / C)
   800
  • Влез на антената
   Yes
  • Freesat
   No
 • Екран
  • Големина на екран
   32"
  • Резолуција
   1920x1080
 • Главни карактеристики
  • Smart TV
   Yes
  • Тип на процесор
   QUAD CORE
  • ТВ-ДВД Комби
   No
 • Видео
  • Широк колор
   No
  • HDR
   HDR10
  • UHD Upscaler
   No
  • Режими на слика
   Dynamic, Game,Sports, Cinema, Natural, User
  • MEMC
   No
 • Поврзувања
  • HDMI
   3 HDMI
  • USB
   2 USB
  • Скарт
   Via RCA
  • VGA (компјутер во - D-Sub15)
   Yes
  • CI +
   CI+
  • Компонента (YPbPr) во
   VIA PC INPUT
  • Композитен видео / аудио
   Yes
  • Дигитален аудио излез
   OPTIC OUT
  • Ethernet
   Yes
  • Слушалки надвор
   Default
 • Звук
  • Аудио излезна моќност (RMS)
   2x6W RMS(%10 THD)
  • DTS декодер
   GERMAN+NICAM STEREO
  • Внатрешен сабвуфер
   No
  • Тип на звучник
   DOWNFIRING SPEAKER
  • Еквилајзер
   5 band
  • Ger (500) NICAM стерео
   Default
 • Карактеристики на паметната телевизија
  • HBBTV
   HbbTV
  • Netflix
   Yes
  • Netflix 4K
   No
  • Youtube
   Yes
  • Youtube 4K
   No
  • Репродукција на Freeview
   No
  • YES(INTERNAL)
  • Bluetooth
   Yes
  • AVS
   No
  • Огледало на екранот (Miracast)
   GOOGLE CAST
  • Апликација за паметни водичи
   Yes
  • Паметна далечинска апликација
   Yes
 • Карактеристики
  • Медиа плеер
   Yes
  • USB снимање (PVR подготвено)
   Yes
  • Листа на канали со USB клонирање
   No
  • HDMI ARC
   Yes
  • HDMI CEC
   Yes
  • MHL преку HDMI (Мобилен HD линк)
   No
  • Телетекст
   Yes
  • Заклучување на деца
   Yes
  • Репродукција на NTSC
   Yes
  • Јазици на менито
   English, German, French, Danish, Finnish, Norwegia, Italian, Spanish
 • Моќност / енергија
  • Потрошувачка на енергија во режим на подготвеност
   0,5W
  • Работен напон - фреквенција
   220-240V AC 50Hz
  • Светлост%
   0,72
  • Олово (mg)
   0
  • Меркур (mg)
   0
  • 12V телевизор (мобилна телевизија)
   No
 • Механика
  • Штедливи димензии (мм)
   795X128X530
  • Бруто тежина (gr)
   6000
  • Нето маса (gr)
   5000
  • VESA (ѕидно монтирање) WxH
   M4 75X75
 • Додатоци
  • Далечински управувач
   Yes
  • Далечинска контрола на батеријата
   Yes
  • Мали далечински управувачи
   No
 • Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.