Hitachi Group Global Network Global Kosovo & Macedonia (македонски)
Select Country/Region
Hitachi во Европа | Телевизори
Kosovo & Macedonia(македонски)

32HAE2356

 • HD Ready
 • Android TV
 • 3 HDMI, 2USB
 • HDR10
Карактеристики Спецификации Поддршка
ПРИРАЧНИЦИ & ДОКУМЕНТАЦИЈА - PDF CARD

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
ПРИРАЧНИЦИ & ДОКУМЕНТАЦИЈА - IB

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
Мобилната ТЕЛЕВИЗИЈА

Мобилната ТЕЛЕВИЗИЈА може да се интегрира и за Linux и Android платформите, со цел да се даде поголема флексибилност за крајните корисници да го изберат prefered производ. Дали сакате да се види ТВ на вашиот јахта или во вашиот караван, мобилни тв е совршено решение за вашите барања.

Ok Google

Го користите вашиот глас за да се најде емисии, контрола ТВ, план на денот и повеќе. Прашајте Го Google.

Android TV

Истражуваат илјадници филмови, емисии, игри и да добиете одговори на вашите прашања на големиот екран со Андроид во ЖИВО

HD Ready

Подобрен квалитет на сликата и искуство со перформансите на вашата цена со вас

HITACHI Паметни карактеристики

ChromeCast Built in

Chromecast вграден е технологија што ви овозможува да стримувате вашата омилена забава и апликации од вашиот телефон, таблет или лаптоп правото на вашиот ТВ

HDR10

Висок Динамички Опсег овозможува видео и фотографии, со многу поголема светлината, контрастот, и подобро боја точност отколку што беше можно во минатото.

Netflix

Prime Video

Youtube

Wifi

Bluetooth

HDMI

Видео и аудио фајлови со висока резолуција преку HDMI технологија на вашиот телевизор со еден кабел

Headphone

 • Тјунер / радиодифузија
  • Тип на приемник
   DVB-T2/C/S2
  • Влез на антената
   Yes
  • Двоен приемник
   No
  • HEVC (H.265) Декодер
   Yes
  • Хибридна лог гама (HLG)
   Yes
  • Електронски програмски водич (EPG)
   Yes
  • Автоматско пребарување
   Yes
  • Капацитет за складирање на програмата (аналоген)
   200
  • Капацитет на складирање на програма (дигитален S / S2)
   7000
  • Капацитет за складирање на програма (дигитален T / T2 / C)
   800
 • Екран
  • Големина на екран
   32"
  • Осветленост
   250
  • Резолуција
   1366x768
  • Тип на панел
   DLED
 • Главни карактеристики
  • Smart TV
   Yes
  • Тип на процесор
   QUAD CORE
  • 100Hz
   No
  • 12V TV (Mobile TV)
   Yes
 • Видео
  • Широк колор
   No
  • HDR
   Yes
  • Dolby Vision HDR
   No
  • MEMC
   No
  • Режими на слика
   Dynamic, Game,Sports, Cinema, Natural, User
 • Поврзувања
  • HDMI
   3x HDMI ver1.4
  • USB
   2 USB
  • Скарт
   No
  • VGA (компјутер во - D-Sub15)
   Yes
  • CI +
   Yes
  • Компонента (YPbPr) во
   via VGA
  • Композитен видео / аудио
   Yes
  • Дигитален аудио излез
   COAX OUT
  • Ethernet
   Yes
  • Слушалки надвор
   Yes
 • Звук
  • Двоен аудио
   No
  • Аудио излезна моќност (RMS)
   2x6W RMS(%10 THD)
  • Dolby Audio
   Yes
  • DTS декодер
   No
  • Еквилајзер
   5 band
  • Режими на звук
   Yes
  • Dolby Atmos
   No
  • DTS Virtual :X
   No
 • Карактеристики на паметната телевизија
  • HBBTV
   HbbTV
  • Веб прелистувач
   Downloadable
  • Youtube
   Yes
  • Youtube 4K
   No
  • Netflix
   Yes
  • Netflix 4K
   No
  • Youtube
   Yes
  • Youtube 4K
   No
  • Bluetooth
   Yes
  • AVS
   No
  • Огледало на екранот (Miracast)
   Google Cast
  • Prime Video
   Yes
  • Google Play Store
   Yes
  • Google Play Movies
   Yes
  • Internal Wifi
   Yes
  • Ok Google
   Yes
  • Built in Chromecast
   Yes
 • Карактеристики
  • Медиа плеер
   Yes
  • Јазици на менито
   English, German, French, Danish, Finnish, Norwegia, Spanish, Italian
  • USB снимање (PVR подготвено)
   Yes
  • USB-поддржани датотеки
   .mpg, .mpeg, .dat, .mkv, .mp4, .mov, .3gp, .avi, .mp3, .wma, .aac, .m4a, .jpg, .jpeg, .gif, .png, .bmp
  • Листа на канали со USB клонирање
   No
  • HDMI ARC
   Yes
  • HDMI CEC
   Yes
  • MHL преку HDMI (Мобилен HD линк)
   No
  • Основен хотелски режим
   No
 • Моќност / енергија
  • Потрошувачка на енергија во режим на подготвеност
   0,5W
  • Светлост%
   72%
  • Олово (mg)
   0
  • Меркур (mg)
   0
  • 12V телевизор (мобилна телевизија)
   Yes
  • Energy Efficiency Class for SDR
   F
  • On Mode Power Demand for SDR (Watt)
   32
  • Energy Efficiency Class for HDR
   F
 • Механика
  • Штедливи димензии (мм)
   625X110X460
  • Димензии со држач (мм)
   553x132x357
  • Димензии без држач (мм)
   553x63x334
  • Бруто тежина (gr)
   4190
  • Нето маса (gr)
   3320
  • VESA (ѕидно монтирање) WxH
   M4 75X75
  • Stand Type
   Plastic side stand
 • Додатоци
  • Далечински управувач
   Yes
  • Далечинска контрола на батеријата
   Yes
  • Упатство за брз почеток
   Yes
  • Мали далечински управувачи
   No
  • BT Remote Control with Mic
   No
  • Кабел за запалка за автомобил
   Yes
 • Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.