Hitachi Group Global Network Global Kosovo & Macedonia (македонски)
Select Country/Region
Hitachi во Европа | Телевизори
Kosovo & Macedonia(македонски)

24HE2301

 • HD Ready
 • SmarTVue
 • 2 HDMI
 • 1 USB
Карактеристики Спецификации Поддршка
ПРИРАЧНИЦИ & ДОКУМЕНТАЦИЈА - PDF CARD

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
24HE2301 Energy Label

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
HD Ready

Подобрен квалитет на сликата и искуство со перформансите на вашата цена со вас

SmarTvue

Со Smart TV, што е повеќе од само телевизор, вие сте ограничување на она што можете да го направите.

Micro Dimming

Алгоритам за подобар контраст и живописни квалитет на слика. Ова е предвидено со длабока анализа на секој пиксели, сфаќајќи темни и светли региони и примена на одделни осветлување.

HDR10

Висок Динамички Опсег овозможува видео и фотографии, со многу поголема светлината, контрастот, и подобро боја точност отколку што беше можно во минатото.

HITACHI Паметни карактеристики

Works with Alexa

Works with Ok Google

Сподели

Ослободете ја вашата медиумска библиотека од границите на вашиот компјутер со Hitachi Media Browser

Netflix

Prime Video

Youtube

Wifi

HDMI

Видео и аудио фајлови со висока резолуција преку HDMI технологија на вашиот телевизор со еден кабел

USB

Со подобрената USB технологија, лесно можете да се поврзете со вашиот телевизор со надворешни хардверски делови и пренос на податоци.

Headphone

 • Тјунер / радиодифузија
  • Двоен приемник
   No
  • HEVC (H.265) Декодер
   Yes
  • Хибридна лог гама (HLG)
   Yes
  • Електронски програмски водич (EPG)
   Yes
  • Автоматско пребарување
   Yes
  • Капацитет за складирање на програмата (аналоген)
   200
  • Капацитет на складирање на програма (дигитален S / S2)
   7000
  • Капацитет за складирање на програма (дигитален T / T2 / C)
   800
  • Влез на антената
   Yes
  • Тип на приемник
   DVB-T2/C/S2
 • Екран
  • Осветленост
   220
  • Резолуција
   1366x768
  • Тип на панел
   DLED
  • Wide Color Gamut
   No
 • Главни карактеристики
  • Smart TV
   Yes
  • ТВ-ДВД Комби
   No
  • Тип на процесор
   QUAD CORE
  • 100Hz
   No
  • 12V TV (Mobile TV)
   No
 • Видео
  • Режими на слика
   Dynamic, Game,Sports, Cinema, Natural, User
  • HDR
   Yes
  • Dolby Vision HDR
   No
  • MEMC
   No
  • Super Resolution
   Yes
  • Micro Dimming
   Yes
 • Поврзувања
  • HDMI
   2x HDMI ver1.4
  • CI +
   Yes
  • USB
   1 USB
  • Скарт
   No
  • VGA (компјутер во - D-Sub15)
   No
  • Компонента (YPbPr) во
   No
  • Композитен видео / аудио
   Yes
  • Дигитален аудио излез
   COAX OUT
  • Ethernet
   Yes
  • Слушалки надвор
   Yes
 • Звук
  • DTS декодер
   No
  • Еквилајзер
   5 band
  • Режими на звук
   Yes
  • Двоен аудио
   Yes
  • Аудио излезна моќност (RMS)
   2x2,5W RMS(%10 THD)
  • Dolby Audio
   Yes
  • Dolby Atmos
   No
  • DTS Virtual :X
   No
 • Карактеристики на паметната телевизија
  • HBBTV
   HbbTV
  • Веб прелистувач
   Yes
  • Youtube
   Yes
  • Youtube 4K
   No
  • Netflix
   Yes
  • Netflix 4K
   No
  • Bluetooth
   No
  • AVS
   Yes(AVS)
  • Амазон работи со Алекса
   Yes
  • Огледало на екранот (Miracast)
   Yes
  • Prime Video
   Yes
  • Internal Wifi
   Yes
  • Works with Ok Google
   Yes
  • Built in Chromecast
   No
 • Карактеристики
  • Медиа плеер
   Yes
  • Јазици на менито
   English, German, French, Danish, Finnish, Norwegia
  • USB снимање (PVR подготвено)
   Yes
  • USB-поддржани датотеки
   .mpg, .mpeg, .dat, .mkv, .mp4, .mov, .3gp, .avi, .mp3, .wma, .aac, .m4a, .jpg, .jpeg, .gif, .png, .bmp
  • Листа на канали со USB клонирање
   Yes
  • HDMI ARC
   Yes
  • HDMI CEC
   Yes
  • MHL преку HDMI (Мобилен HD линк)
   No
  • Основен хотелски режим
   Yes
 • Моќност / енергија
  • Потрошувачка на енергија во режим на подготвеност
   0,5W
  • Светлост%
   0,72
  • Олово (mg)
   0
  • Меркур (mg)
   0
 • Механика
  • Штедливи димензии (мм)
   700X145X418
  • Димензии со држач (мм)
   554x132x357
  • Димензии без држач (мм)
   554x82x336
  • VESA (ѕидно монтирање) WxH
   M4 75X75
  • Stand Type
   Plastic side stand
 • Додатоци
  • Далечински управувач
   Yes
  • Далечинска контрола на батеријата
   Yes
  • Упатство за брз почеток
   Yes
  • Мали далечински управувачи
   No
 • Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.