Hitachi Group Global Network Global Kosovo & Macedonia (македонски)
Select Country/Region
Hitachi во Европа | Телевизори
Kosovo & Macedonia(македонски)

24HE1100

 • HD-READY
 • 2 HDMI, 1 USB
 • Dolby Audio
Карактеристики Спецификации Поддршка
ПРИРАЧНИЦИ & ДОКУМЕНТАЦИЈА - PDF CARD

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
ПРИРАЧНИЦИ & ДОКУМЕНТАЦИЈА - IB

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
24HE1100 Energy Label

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
Dolby Audio

Подгответе се да го почувствувате богатиот, јасен и моќен звучен систем со Dolby Audio дома.

HITACHI Паметни карактеристики

Двоен аудио

Уживајте во двонасочниот звук со двојна аудио технологија

Слика мајстор

Искусете го вистинскиот квалитет во целата ваша забава

Звук мајстор

Повеќе длабоко извонредно аудио со DTS карактеристики

HDMI

Видео и аудио фајлови со висока резолуција преку HDMI технологија на вашиот телевизор со еден кабел

USB

Со подобрената USB технологија, лесно можете да се поврзете со вашиот телевизор со надворешни хардверски делови и пренос на податоци.

 • Тјунер / радиодифузија
  • Тип на приемник
   DVB-T2/C/S2
  • Двоен приемник
   НЕ
  • UHD од сателит
   НЕ
  • HEVC (H.265) Декодер
   ДА
  • Хибридна лог гама (HLG)
   НЕ
  • Freesat
   НЕ
  • Електронски програмски водич (EPG)
   ДА
  • Автоматско пребарување
   ДА
  • Капацитет за складирање на програмата (аналоген)
   200
  • Капацитет на складирање на програма (дигитален S / S2)
   10000
  • Капацитет за складирање на програма (дигитален T / T2 / C)
   800
  • Влез на антената
   ДА
 • Екран
  • Големина на екран
   24"
  • Резолуција
   1366x768
 • Главни карактеристики
  • Smart TV
   НЕ
  • Тип на процесор
   DUAL CORE
  • ТВ-ДВД Комби
   НЕ
 • Видео
  • Широк колор
   НЕ
  • HDR
   НЕ
  • MEMC
   НЕ
  • UHD Upscaler
   НЕ
  • Режими на слика
   Dynamic, Game,Sports, Cinema, Natural, User
 • Поврзувања
  • HDMI
   2 HDMI
  • USB
   1 USB
  • Скарт
   1 SCART
  • VGA (компјутер во - D-Sub15)
   ДА
  • CI +
   ДА
  • Компонента (YPbPr) во
   VIA PC INPUT
  • Композитен видео / аудио
   ДА
  • Дигитален аудио излез
   COAX OUT
  • Ethernet
   НЕ
  • Слушалки надвор
   Default
 • Звук
  • Аудио излезна моќност (RMS)
   2x2,5W
  • DTS декодер
   DTS TruSurround+DTS HD
  • Тип на звучник
   DOWNFIRING SPEAKER
  • Еквилајзер
   5 band
  • Ger (500) NICAM стерео
   Default
 • Карактеристики на паметната телевизија
  • Bluetooth
   НЕ
  • AVS
   НЕ
  • Огледало на екранот (Miracast)
   НЕ
  • Апликација за паметни водичи
   НЕ
  • Паметна далечинска апликација
   НЕ
  • Hitachi Smartvue
   НЕ
  • HBBTV
   НЕ
  • Веб прелистувач
   НЕ
  • Netflix
   НЕ
  • Youtube
   НЕ
  • Youtube 4K
   НЕ
  • Репродукција на Freeview
   НЕ
 • Карактеристики
  • Медиа плеер
   ДА
  • USB снимање (PVR подготвено)
   ДА
  • Листа на канали со USB клонирање
   ДА
  • HDMI ARC
   ДА
  • HDMI CEC
   ДА
  • MHL преку HDMI (Мобилен HD линк)
   НЕ
  • Телетекст
   ДА
  • Заклучување на деца
   ДА
  • Репродукција на NTSC
   ДА
  • Основен хотелски режим
   BASIC HOTEL MODE
  • Јазици на менито
   English, German, French, Danish, Finnish, Norwegia, Italian, Spanish
 • Моќност / енергија
  • Потрошувачка на енергија во режим на подготвеност
   0,5W(ST-BY)
  • Работен напон - фреквенција
   220-240V AC 50Hz
  • Светлост%
   72%
  • Олово (mg)
   0
  • Меркур (mg)
   0
  • 12V телевизор (мобилна телевизија)
   НЕ
 • Механика
  • Димензии со држач (мм)
   625X110X460
  • Бруто тежина (gr)
   4,550
  • Нето маса (gr)
   3,500
  • VESA (ѕидно монтирање) WxH
   M4 75X75
 • Додатоци
  • Далечински управувач
   ДА
  • Далечинска контрола на батеријата
   ДА
  • Мали далечински управувачи
   НЕ
 • Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.