Hitachi Group Global Network Global Kosovo & Macedonia (македонски)
Select Country/Region
Hitachi во Европа | Телевизори
Kosovo & Macedonia(македонски)

24HAE2350

 • HD Ready
 • Android TV
 • 3 HDMI, 2USB
 • HDR10
Карактеристики Спецификации Поддршка
ПРИРАЧНИЦИ & ДОКУМЕНТАЦИЈА - PDF CARD

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
ПРИРАЧНИЦИ & ДОКУМЕНТАЦИЈА - IB

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
24HAE2350 Energy Label

Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.

ПОДАТОЦА НА ПДФ
HDR10

Висок Динамички Опсег овозможува видео и фотографии, со многу поголема светлината, контрастот, и подобро боја точност отколку што беше можно во минатото.

Ok Google

Го користите вашиот глас за да се најде емисии, контрола ТВ, план на денот и повеќе. Прашајте Го Google.

Android TV

Истражуваат илјадници филмови, емисии, игри и да добиете одговори на вашите прашања на големиот екран со Андроид во ЖИВО

HD Ready

Подобрен квалитет на сликата и искуство со перформансите на вашата цена со вас

HITACHI Паметни карактеристики

ChromeCast Built in

Chromecast вграден е технологија што ви овозможува да стримувате вашата омилена забава и апликации од вашиот телефон, таблет или лаптоп правото на вашиот ТВ

Netflix

Prime Video

Youtube

Wifi

Bluetooth

HDMI

Видео и аудио фајлови со висока резолуција преку HDMI технологија на вашиот телевизор со еден кабел

Headphone

 • Тјунер / радиодифузија
  • Двоен приемник
   No
  • Автоматско пребарување
   Yes
  • Капацитет за складирање на програмата (аналоген)
   200
  • Капацитет на складирање на програма (дигитален S / S2)
   7000
  • Капацитет за складирање на програма (дигитален T / T2 / C)
   800
  • Влез на антената
   Yes
  • Тип на приемник
   DVB-T2/C/S2
  • HEVC (H.265) Декодер
   Yes
  • Хибридна лог гама (HLG)
   Yes
  • Електронски програмски водич (EPG)
   Yes
 • Екран
  • Резолуција
   1366x768
  • Големина на екран
   24"
  • Тип на панел
   ELED
  • Осветленост
   220
  • Wide Color Gamut
   No
 • Главни карактеристики
  • Smart TV
   Yes
  • Тип на процесор
   QUAD CORE
  • 100Hz
   No
  • 12V TV (Mobile TV)
   No
 • Видео
  • HDR
   Yes
  • Dolby Vision HDR
   No
  • MEMC
   No
  • Режими на слика
   Dynamic, Game,Sports, Cinema, Natural, User
 • Поврзувања
  • Скарт
   No
  • VGA (компјутер во - D-Sub15)
   Yes
  • CI +
   Yes
  • Компонента (YPbPr) во
   via VGA
  • Композитен видео / аудио
   Yes
  • Дигитален аудио излез
   COAX OUT
  • HDMI
   3x HDMI ver1.4
  • USB
   2 USB
  • Ethernet
   Yes
  • Слушалки надвор
   Yes
 • Звук
  • Двоен аудио
   No
  • Аудио излезна моќност (RMS)
   2x2,5W RMS(%10 THD)
  • Dolby Audio
   Yes
  • DTS декодер
   No
  • Еквилајзер
   5 band
  • Режими на звук
   Yes
  • Dolby Atmos
   No
  • DTS Virtual :X
   No
 • Карактеристики на паметната телевизија
  • Веб прелистувач
   Downloadable
  • Bluetooth
   Yes
  • HBBTV
   HbbTV
  • Netflix
   Yes
  • Netflix 4K
   No
  • Youtube
   Yes
  • Youtube 4K
   No
  • AVS
   No
  • Огледало на екранот (Miracast)
   Google Cast
  • Prime Video
   Yes
  • Google Play Store
   Yes
  • Google Play Movies
   Yes
  • Internal Wifi
   Yes
  • Ok Google
   Yes
  • Built in Chromecast
   Yes
 • Карактеристики
  • Јазици на менито
   English, German, French, Danish, Finnish, Norwegia, Spanish, Italian
  • Медиа плеер
   Yes
  • USB снимање (PVR подготвено)
   Yes
  • USB-поддржани датотеки
   .mpg, .mpeg, .dat, .mkv, .mp4, .mov, .3gp, .avi, .mp3, .wma, .aac, .m4a, .jpg, .jpeg, .gif, .png, .bmp
  • Листа на канали со USB клонирање
   No
  • HDMI ARC
   Yes
  • HDMI CEC
   Yes
  • MHL преку HDMI (Мобилен HD линк)
   No
  • Основен хотелски режим
   No
 • Моќност / енергија
  • Потрошувачка на енергија во режим на подготвеност
   0,5W
  • Светлост%
   72%
  • Олово (mg)
   0
  • Меркур (mg)
   0
  • Energy Efficiency Class for SDR
   F
  • On Mode Power Demand for SDR (Watt)
   22
  • Energy Efficiency Class for HDR
   F
  • On Mode Power Demand for HDR (Watt)
   22
 • Механика
  • Штедливи димензии (мм)
   625X110X460
  • Димензии со држач (мм)
   553x135x363
  • Димензии без држач (мм)
   553x63x334
  • Бруто тежина (gr)
   4340
  • Нето маса (gr)
   3470
  • VESA (ѕидно монтирање) WxH
   M4 75X75
  • Stand Type
   Plastic mid stand
 • Додатоци
  • Далечински управувач
   Yes
  • Далечинска контрола на батеријата
   Yes
  • Упатство за брз почеток
   Yes
  • Мали далечински управувачи
   No
  • BT Remote Control with Mic
   No
 • Кликнете и преземете ја датотеката Упатство за работа како PDF.