Hitachi Group Global Network Global Albania (Shqip)
Select Country/Region
Hitachi në Evropë Televizionet

43HAK5360

 • Ultra HD 4K
 • Android TV
 • 3 HDMI, 2 USB
 • Super Resolution
 • Dolby Vision HDR
Features specifikimet mbështetje
DORACAKU & DOKUMENTIMI - PDF CARD

Klikoni dhe shkarkoni skedarin e Udhëzimeve të Operacionit si PDF.

DOSJA PDF
DORACAKU & DOKUMENTIMI - IB

Klikoni dhe shkarkoni skedarin e Udhëzimeve të Operacionit si PDF.

DOSJA PDF
43HAK5360 Energy Label

Klikoni dhe shkarkoni skedarin e Udhëzimeve të Operacionit si PDF.

DOSJA PDF
4K HDR Immersive

Hitachi UHD TV ofron një përvojë fantastike shikimi me fotografi më të mprehta dhe më shumëngjyrëshe falë numrit më të lartë të pikselëve.

Android TV

Eksploroni mijëra filma, shfaqje, lojëra dhe merrni përgjigje për pyetjet tuaja në ekranin e madh Me Android TV

Dolby Vision

Dolby Vision kombinon ngjyra interesante, kontrast dhe ndriçim për ta kthyer përvojën tuaj të shikimit televiziv në argëtim.

Micro Dimming

Algoritmi për kontrast më të mirë dhe cilësi të gjallë të figurës. Kjo sigurohet nga analiza e thellë e secilit piksel, realizimi i rajoneve të errëta dhe të ndritshme dhe aplikimi i dritës së pasme të veçantë.

Ok Google

Përdorni zërin tuaj për të kërkuar shfaqje, për të kontrolluar TELEVIZORIN tuaj, për të planifikuar ditën tuaj dhe më shumë. Thjesht pyesni Google.

HITACHI Karakteristika të zgjuara

Super Rezolucion

Algorithm për të zgjidhur objekte të rezolucion të ulët video upscaling.

HDR10

Gama E Lartë Dinamike lejon video dhe ende imazhe me shkëlqim shumë më të madh, kontrast dhe saktësi më të mirë të ngjyrave sesa ajo që ishte e mundur në të kaluarën.

ChromeCast Built in

Chromecast built-in është një teknologji që ju lejon të transmetoni argëtimin dhe aplikacionet tuaja të preferuara nga telefoni, tableti ose laptopi juaj menjëherë NË TELEVIZORIN tuaj

Google Play Movies

Google Play Movies e bën gjetjen dhe shikimin e filmave dhe shfaqjeve TELEVIZIVE më të lehtë se kurrë.

3 HDMI, 2 USB

Netflix

Youtube

Prime Video

Wifi

Bluetooth

 • Tuner / Broadcasting
  • Hyrja e antenës
   Yes
  • Tipi i Tunerit
   DVB-T2/C/S2
  • Tuner dyfishtë
   No
  • UHD nga Satellite
   Yes
  • HEVC (H.265) Dekoder
   Yes
  • Hybrid Log Gamma (HLG)
   Yes
  • Udhëzuesi elektronik i programit (EPG)
   Yes
  • Kërko Auto
   Yes
  • Kapaciteti i ruajtjes së programit (Analog)
   200
  • Kapaciteti i ruajtjes së programit (Digital S / S2)
   10000
  • Kapaciteti i ruajtjes së programit (Digital T / T2 / C)
   1000
 • ekran
  • Madhësia e ekranit
   43"
  • zgjidhje
   4K Ultra HD (3840x2160)
  • Lloji i panelit
   DLED
  • shkëlqim
   200
  • QLED
   No
  • Wide Color Gamut
   No
 • Karakteristikat kryesore
  • Smart TV
   Yes
  • Lloji i procesorit
   QUAD CORE
  • 100Hz
   No
 • video
  • UHD Upscaler
   Yes
  • HDR
   Yes
  • Dolby Vision HDR
   Yes
  • MEMC
   No
  • Modalitetet e fotos
   Dynamic, Game,Sports, Cinema, Natural, User
  • Super Resolution
   Yes
  • Micro Dimming
   Yes
 • Lidhjet
  • HDMI
   3x HDMI ver2.0
  • USB
   2 USB
  • VGA (PC në - D-Sub15)
   No
  • Kufje jashtë
   Yes
  • SCART
   No
  • CI +
   Yes
  • Komponenti (YPbPr) në
   No
  • Përbërë Video / Audio në
   No
  • Dalja e audios digjitale
   OPTIC OUT
  • Ethernet
   Yes
 • tingull
  • DTS Decoder
   Yes
  • barazues
   5 band
  • Modalitetet e zërit
   Yes
  • Fuqia e daljes audio (RMS)
   2x6W RMS(%10 THD)
  • Dolby Audio
   Yes
  • Subwoofer i brendshëm
   No
  • Dolby Atmos
   No
  • DTS Virtual :X
   No
 • Tiparet e Smart TV
  • HbbTV
   Yes
  • Shfletues uebi
   Downloadable
  • Netflix
   Yes
  • Netflix 4K
   Yes
  • YouTube
   Yes
  • Youtube 4K
   Yes
  • Bluetooth
   Yes
  • AVS
   No
  • Mirrorimi i ekranit (Miracast)
   GOOGLE CAST
  • Prime Video
   Yes
  • Google Play Store
   Yes
  • Google Play Movies
   Yes
  • Internal Wifi
   Yes
  • Ok Google
   Yes
  • Works with Ok Google
   Yes
  • Built in Chromecast
   Yes
 • Features
  • Media Player
   Yes
  • Gjuhët e menysë
   English, German, French, Danish, Finnish, Norwegia, Spanish, Italian
  • Regjistrimi USB (PVR gati)
   Yes
  • Dosjet e mbështetura nga USB
   .mpg / .mpeg / .dat / .vob / .mkv / .mp4 / .m4a / .mov / .3gp / .avi / .ts / .mp3 / .wma / .wav / .jpg / .jpeg / .bmp / .png / .
  • Lista e Kanaleve Klonimi USB
   No
  • HDMI ARC
   Yes
  • HDMI CEC
   Yes
  • MHL nëpërmjet HDMI (Link HD Mobile)
   No
  • Modaliteti bazë i hotelit
   No
 • Fuqia / Energjisë
  • Konsumi i Energjisë në Standby
   0,5W
  • Lumenjimi%
   0,72
  • Plumbi (mg)
   0
  • Merkuri (mg)
   0
  • Energy Efficiency Class for SDR
   G
  • On Mode Power Demand for SDR (Watt)
   54
  • Energy Efficiency Class for HDR
   G
  • On Mode Power Demand for HDR (Watt)
   54
 • mekanikë
  • Dimensionet në kutinë (mm)
   1055X137X660
  • Pesha bruto (gr)
   9550
  • Pesha neto (gr)
   7050
  • VESA (mur i montuar) WxH
   M4 100X100
  • Stand Type
   Plastic side stand
 • aksesorë
  • Remote Control
   Yes
  • Bateria e Kontrollit të Largët
   Yes
  • Udhëzues i fillimit të shpejtë
   Yes
 • Klikoni dhe shkarkoni skedarin e Udhëzimeve të Operacionit si PDF.