Hitachi Group Global Network Global Albania (Shqip)
Select Country/Region
Hitachi në Evropë Televizionet

42HAE4351

 • FULL HD
 • Android TV
 • 3 HDMI, 2 USB
 • Super Resolution
 • HDR10
Features specifikimet mbështetje
DORACAKU & DOKUMENTIMI - PDF CARD

Klikoni dhe shkarkoni skedarin e Udhëzimeve të Operacionit si PDF.

DOSJA PDF
DORACAKU & DOKUMENTIMI - IB

Klikoni dhe shkarkoni skedarin e Udhëzimeve të Operacionit si PDF.

DOSJA PDF
42HAE4351 Energy Label

Klikoni dhe shkarkoni skedarin e Udhëzimeve të Operacionit si PDF.

DOSJA PDF
FHD

Teknologjia e pasuruar e imazhit tani bën imazhet më të gjalla dhe më të ndritshme

Android TV

Eksploroni mijëra filma, shfaqje, lojëra dhe merrni përgjigje për pyetjet tuaja në ekranin e madh Me Android TV

Ok Google

Përdorni zërin tuaj për të kërkuar shfaqje, për të kontrolluar TELEVIZORIN tuaj, për të planifikuar ditën tuaj dhe më shumë. Thjesht pyesni Google.

Dolby Audio

Bëhuni gati të përjetoni sistemin e shëndoshë të pasur, të qartë dhe të fuqishëm me Dolby Audio në shtëpi.

HITACHI Karakteristika të zgjuara

Super Rezolucion

Algorithm për të zgjidhur objekte të rezolucion të ulët video upscaling.

HDR10

Gama E Lartë Dinamike lejon video dhe ende imazhe me shkëlqim shumë më të madh, kontrast dhe saktësi më të mirë të ngjyrave sesa ajo që ishte e mundur në të kaluarën.

ChromeCast Built in

Chromecast built-in është një teknologji që ju lejon të transmetoni argëtimin dhe aplikacionet tuaja të preferuara nga telefoni, tableti ose laptopi juaj menjëherë NË TELEVIZORIN tuaj

Google Play Movies

Google Play Movies e bën gjetjen dhe shikimin e filmave dhe shfaqjeve TELEVIZIVE më të lehtë se kurrë.

Ok Google

Përdorni zërin tuaj për të kërkuar shfaqje, për të kontrolluar TELEVIZORIN tuaj, për të planifikuar ditën tuaj dhe më shumë. Thjesht pyesni Google.

Netflix

Youtube

Prime Video

Wifi

Bluetooth

 • Tuner / Broadcasting
  • Tuner dyfishtë
   No
  • HEVC (H.265) Dekoder
   Yes
  • Hybrid Log Gamma (HLG)
   Yes
  • Udhëzuesi elektronik i programit (EPG)
   Yes
  • Kërko Auto
   Yes
  • Kapaciteti i ruajtjes së programit (Analog)
   200
  • Kapaciteti i ruajtjes së programit (Digital S / S2)
   10000
  • Kapaciteti i ruajtjes së programit (Digital T / T2 / C)
   1000
  • Hyrja e antenës
   Yes
  • Tipi i Tunerit
   DVB-T2/C/S2
 • ekran
  • Madhësia e ekranit
   42"
  • Lloji i panelit
   DLED
  • zgjidhje
   Full HD (1920x1080)
  • shkëlqim
   300
  • QLED
   No
  • Wide Color Gamut
   No
 • Karakteristikat kryesore
  • Smart TV
   Yes
  • Lloji i procesorit
   QUAD CORE
  • 100Hz
   No
 • video
  • Modalitetet e fotos
   Dynamic, Game,Sports, Cinema, Natural, User
  • HDR
   Yes
  • Dolby Vision HDR
   No
  • MEMC
   No
 • Lidhjet
  • HDMI
   3x HDMI ver1.4
  • SCART
   No
  • VGA (PC në - D-Sub15)
   Yes
  • Komponenti (YPbPr) në
   via VGA
  • Përbërë Video / Audio në
   Yes
  • Dalja e audios digjitale
   OPTIC OUT
  • Kufje jashtë
   Yes
  • USB
   2 USB
  • CI +
   Yes
  • Ethernet
   Yes
 • tingull
  • DTS Decoder
   No
  • barazues
   5 band
  • Modalitetet e zërit
   Yes
  • Fuqia e daljes audio (RMS)
   2x8W RMS(%10 THD)
  • Dolby Audio
   Yes
  • Dolby Atmos
   No
  • DTS Virtual :X
   No
 • Tiparet e Smart TV
  • HbbTV
   Yes
  • YouTube
   Yes
  • Youtube 4K
   No
  • Bluetooth
   Yes
  • Shfletues uebi
   Downloadable
  • Netflix
   Yes
  • Netflix 4K
   No
  • AVS
   No
  • Mirrorimi i ekranit (Miracast)
   GOOGLE CAST
  • Prime Video
   Yes
  • Google Play Store
   Yes
  • Google Play Movies
   Yes
  • Internal Wifi
   Yes
  • Ok Google
   Yes
  • Works with Ok Google
   Yes
  • Built in Chromecast
   Yes
 • Features
  • Media Player
   Yes
  • Regjistrimi USB (PVR gati)
   Yes
  • Dosjet e mbështetura nga USB
   .mpg / .mpeg / .dat / .vob / .mkv / .mp4 / .m4a / .mov / .3gp / .avi / .ts / .mp3 / .wma / .wav / .jpg / .jpeg / .bmp / .png / .
  • Lista e Kanaleve Klonimi USB
   No
  • HDMI ARC
   Yes
  • HDMI CEC
   Yes
  • MHL nëpërmjet HDMI (Link HD Mobile)
   No
  • Modaliteti bazë i hotelit
   No
  • Gjuhët e menysë
   English, German, French, Danish, Finnish, Norwegia, Spanish, Italian
 • Fuqia / Energjisë
  • Lumenjimi%
   0,72
  • Plumbi (mg)
   0
  • Merkuri (mg)
   0
  • Konsumi i Energjisë në Standby
   0,5W
  • Energy Efficiency Class for SDR
   E
  • On Mode Power Demand for SDR (Watt)
   40
  • Energy Efficiency Class for HDR
   E
  • On Mode Power Demand for HDR (Watt)
   40
 • mekanikë
  • Dimensionet në kutinë (mm)
   1085X154X710
  • Pesha neto (gr)
   6900
  • VESA (mur i montuar) WxH
   M4 100X100
  • Pesha bruto (gr)
   9450
  • Stand Type
   Plastic side stand
 • aksesorë
  • Remote Control
   Yes
  • Udhëzues i fillimit të shpejtë
   Yes
  • Bateria e Kontrollit të Largët
   Yes
 • Klikoni dhe shkarkoni skedarin e Udhëzimeve të Operacionit si PDF.